images (6)

* * *

ZIEMIA ŚWIĘTA ? ŚLADAMI CHRYSTUSA

* * *

1 DZIEŃ: ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI ? PRZELOT: WARSZAWA – TEL AWIW

 Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku na rozpoczęcie pielgrzymki. Wspólny wyjazd do Warszawy, na lotnisko Okęcie. Przelot na trasie Warszawa ? Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem. W zależności od godziny przylotu, kolacja (UWAGA: jeśli będzie to czarter w późnych godzinach wieczornych i dotrzemy do hotelu po 22:00, kolacji nie będzie).

 * * *

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA ? BETLEJEM ? AIN KAREM

 Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) ? współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

 * * *

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA ? GÓRA KARMEL ? GÓRA TABOR ? NAZARET

 Śniadanie. Przejazd do Cezarei ? rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

 * * *

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE ? KAFARNAUM ? GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW ? TABGA ? KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Kana Galilejska ? dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

* * *

5 DZIEŃ: JARDENIT ? JERYCHO ? MORZE MARTWE ? QUMRAN

 Śniadanie. Przejazd do Jardenitu ? odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

* * *

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

 Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon:Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

 * * *

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA ? BETANIA

 Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny ?grób? Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

* * *

8 DZIEŃ: ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI ? PRZELOT: TEL AWIW – WARSZAWY

 Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Wylot do Polski.

* * *

CENA: 3300 PLN + 90 $

 

TERMIN I: 8 ? 15. 02. 2015

TERMIN II: 3 – 10. 05. 2015

* * *

Cena zawiera:

 

 • przelot samolotem;

 • opłaty lotniskowe;

 • transfery autokarem po Izraelu;

 • 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-3 osobowe);

 • 6 śniadań i 7 obiadokolacji;

 • opiekę przewodnika;

 • codzienną Eucharystię;

 • ubezpieczenie zawarte w firmie AXA Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.: KL (30000 Euro), NNW (4000 Euro), bagaż (400 Euro), choroby przewlekłe i nowotworowe.

Cena nie zawiera:

 

 • napojów do obiadokolacji;

 • dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny);

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN;

 • wydatków osobistych;

 • opłaty za dojazd na lotnisko w Warszawie i powrót do Orchówka.

UWAGA:

 

1. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

2. Kwota 90 $ jest bezzwrotna i nie podlega rozliczeniu, a jest przeznaczona na bilety wstępu, napiwki i inne opłaty.

 

3. Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich.

 

4. Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może się nieco zwiększyć, nie więcej jednak niż o 100 PLN.

 

5. Na kilka miesięcy przed wylotem termin pielgrzymki z przyczyn przewoźnika może się przesunąć o dzień wcześniej: 7-14. 02. 2015 r. lub 2-9. 05. 2015 r.

 

6. W czasie pielgrzymki będzie możliwość kąpieli w Morzu Martwym, należy więc zabrać ze sobą strój kąpielowy.

 

7. Zapisy na pielgrzymkę od dnia 1 czerwca do momentu zebrania minimalnej liczby pielgrzymów . Przy zapisie podajemy dane osobowe: imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL, nr tel. kontaktowego i ewentualną osobę, z którą zechcemy mieszkać w pokoju oraz wpłacamy zaliczkę w wysokości 1000 PLN. Pozostałą część należy wpłacić 30 dni przed wyjazdem, dolary w Izraelu u Przewodnika. Wpłaty zaliczki jak i całej należności można dokonać na dwa sposoby: gotówką u o. Wojciecha lub na konto bankowe parafii lub biura w Bydgoszczy. Numery kont na stronie internetowej parafii i biura.

 

8. Minimalna liczba uczestników pielgrzymki to 43 osoby. Do dnia 1 sierpnia lub 1 września musimy wpłacić zaliczki, aby dokonać rezerwacji miejsc w samolocie. Jeśli do tego czasu nie zbierzemy chętnych, pielgrzymkę odwołamy. Dlatego proszę o szybkie ale przemyślane decyzje i zapisy.

 

9. Organizatorzy pielgrzymki:

 

Parafia św. Jana Jałmużnika w Orchówku: www.orchowek.kapucyni.eu,

 tel. 082 572-17-20, e-mail: kapucyniorchowek@gmail.com

 i Biuro Pielgrzymkowo ? Turystyczne ARCUS w Bydgoszczy: www.arcus.org.pl

 tel./fax: 052 325-12-22, e-mail: biuro@arcus.org.pl.

 

10. Spotkanie organizacyjne z Prezesem i właścicielem biura dla obu grup w sobotę 27. 09. 2014 r. bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18:00. Spotkania przygotowujące duchowo do pielgrzymki, przez które wstępnie poznamy miejsca do których będziemy pielgrzymować, ustalimy podczas spotkania organizacyjnego.

 

Z radością lub z przykrością informuję, że na dzień 28. 06. na wyjazd w pierwszym terminie zapisało się 46 pielgrzymów, a więc jest komplet Uczestników.

***

Zapisy na pielgrzymkę w drugim terminie, w dniach 3 – 10 maj 2015 roku już się rozpoczęły.

Na dzień 09 listopada zapisało się 44 uczestników. W sprawie ewentualnych wolnych miejsc proszę się kontaktować telefonicznie lub mailowo z o. Wojciechem…

UWAGA!

Każdy z uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej musi podpisać indywidualną  umowę z biurem pielgrzymkowym. Uczestnicy pielgrzymki w terminie lutowym muszą to zrobić  do 05. 10. 2014 r., a uczestnicy pielgrzymki w terminie majowym do 31. 10. 2014 r. Do 3 października umowę można otrzymać u o. Wojciecha w Orchówku. Podpisane umowy należy wysłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną do biura ARCUS w Bydgoszczy.

Po  5 października wszystkie formalność i informacje dotyczące pielgrzymki, programu i ubezpieczenia  możemy otrzymać w biurze ARCUS. Resztę wpłaty w PLN , najpóźniej miesiąc przed pielgrzymką wpłacamy na konto biura ARCUS w Bydgoszczy.

***

images (5)

 ***