1. Od soboty dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Cieszymy się, że i w tym roku grupa naszych parafian wyjedzie na oazy organizowane przez naszych Braci, do Serpelic, do Wierchomli i do Krościenka nad Dunajcem. W sumie w dwóch turnusach będzie uczestniczyć 12 osób. Ta liczba co roku się zwiększa. Te wyjazdy są możliwe dzięki wsparciu Rodziców, Parafii i Kurii Prowincjalnej w Warszawie.

2. W czwartek 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin naszego współbrata o. Piotra Woźniackiego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji dostojnego Solenizanta. Tradycyjnie taca zbierana tego dnia będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej. W sobotę jak co miesiąc kolejna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Radia Maryja. Będzie to także początek nowenny do Matki Bożej Pocieszenia przed odpustem, który będziemy przeżywać w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia. W najbliższą sobotę będzie to nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości w każdą sobotę wakacji na modlitwę przed oblicze naszej Matki Bożej Pocieszenia i na Mszę Świętą z rozważaniami na godz. 18:00. Na stolikach przy wyjściu są małe książeczki o objawieniach fatimskich pt. JAK WYPEŁNIĆ PRZESŁANIE FATIMSKIE – cena promocyjna 2 zł.

4. Za tydzień I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11:00.

Tak jak ogłaszaliśmy będzie to niedziela szczególna, bo po Mszy Świętej o 11:30 dokonamy powtórnego pochówku naszego bohatera i patrioty MAKSYMA KOSSYKA do sarkofagu w kościele.

Program uroczystości: w piątek i w sobotę, zapraszamy wszystkich parafian i gości na różaniec w intencji zmarłego do kościoła na godz. 20:00. Mam nadzieję, że kościół zapełni się wiernymi, którzy w ten sposób wyrażą swoją wdzięczność za to wszystko co uczynił dla nas Maksym Kossyk.

W niedzielę o 11:00, modlitwa różańcowa w int. Maksyma Kossyka, Msza Święta i złożenie trumny z doczesnymi szczątkami do sarkofagu.

Po Mszy Świętej AGAPA czyli bigos i kiełbaski dla wszystkich uczestników uroczystości w cieniu naszego klasztoru.

Ofiary na tacę z tej niedzieli chcemy wyjątkowo przeznaczyć na ten powtórny pogrzeb. Już teraz dziękujemy za Wasze dary serca, z których będziemy chcieli pokryć przynajmniej część kosztów związanych z przygotowaniem sarkofagu, tablicy pamiątkowej i wielu prac związanych z tą naszą parafialną, religijną i patriotyczną uroczystością.

5. Także w niedzielę 2 lipca Dzień Skupienia dla narzeczonych. O 10:30 konferencja w sali pod klasztorem.

6. W gablocie przed kościołem wiszą plakaty – zaproszenia na różne uroczystości diecezjalne oraz zdjęcia z uroczystości bierzmowania naszej młodzieży. Te i inne zdjęcia można zakupić w zakładzie fotograficznym KODAK we Włodawie.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom:Dujniczuk, Borodijuk i Cenkała z ul Szkolnej. Za kwiaty dziękujemy Nowożeńcom. Na następne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny:Szewc, Jaromin z ul. Szkolnej i Szarpak z ul. Kochanowskiego 1.

8. Witając naszych Gości, informujemy wszystkich Parafian, Sympatyków i Dobrodziejów, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłaniany na Mszy Świętej o godz. 7:00, a zasłaniany po Mszy o 18:00. Zapraszamy do kościoła na modlitwę, adorację przed oblcze naszej Matki, a także na wieżę widokową, która będzie otwierana codziennie od rana do wieczora. Wszystkim życzymy dobrego początku wakacji i opieki naszej Matki Bożej Pocieszenia.

9. ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

- Diana Maria Masiukiewicz, panna, par. tutejsza i Damian Piotr Szewczyk, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź II.