1. Dziś w naszej parafii wielkie wydarzenie, powtórny pochówek Maksyma Kossyka, naszego parafianina, bohatera, obrońcy wiary i polskości. Trumna z jego szczątkami została złożona w sarkofagu w kościele. Pracownicy Urzędu Gminy Włodawa na tą okoliczność przygotowali tablice pamiątkową, która stoi przy bramie wjazdowej oraz wystawę historyczną, których autorem jest P. Janusz Korneluk. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam przygotować tą dzisiejszą uroczystość od strony duchowej i materialnej.

2. Wczoraj w naszym sanktuarium rozpoczęliśmy nowennę przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy do udziału w tej nowennie Parafian i Gości, Czcicieli Orchowskiej Matki Bożej w każdą sobotę. O 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta z formularze o Matce Bożej Pocieszenia.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Bóg zapłać za Wasze ofiary, dziś wyjątkowo na pogrzeb Maksyma Kossyka. Dziękujemy także za wszystkie gesty wsparcia, życzliwości i modlitwy.

4. Medytacja fatimska, która zwykle była o 11:00, dziś z racji na uroczystości pogrzebowe Maksyma Kossyka, po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są jeszcze książeczki pt. JAK WYPEŁNIĆ PRZESŁANIE FATIMSKIE?

5. We wtorek z naszej parafii o godz. 4:00 wyrusza autokarowo – samolotowa pielgrzymka do Fatimy, polecamy Waszej modlitwie bezpieczeństwo pielgrzymów oraz owoce duchowe tej pielgrzymki.

6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne pół godziny przed Mszą Świętą i modlitwa o powołania podczas Mszy o 18:00.

W pierwszy piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią święta, a wieczorem chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy o 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta. W Sobiborze Wsi dodatkowa Msza Święta w piątek o godz. 16:00.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom:Szewc, Jaromin i Szarpak z ul. Szkolnej i Kochanowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Budner, Głowińskich i Mutwickich z ul. Kochanowskiego 4, 12 i 14.

8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do naszego sanktuarium i na wieżę widokową codziennie od 6:30 do 19:00.

9. ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć: Diana Maria Masiukiewicz, panna, par. tutejsza i Damian Piotr Szewczyk, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź III.