1. Przypominamy, że w naszym sanktuarium trwa nowenna przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy do udziału w tej nowennie Parafian i Gości, Czcicieli Orchowskiej Matki Bożej. W każdą sobotę nabożeństwo o 17:30, a Msza Święta nowennowa o godz. 18:00.

2. Z racji na to, że we wtorek wypada święto św. Jakuba apostoła i męczennika, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, już dziś po Mszy Świętej poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Poświęcenia pojazdów dokonamy także we wtorek. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA.

3. Już dziś informujemy, że w dniach 5 i 6 sierpnia w naszej parafii będziemy gościć relikwie bł. o. Honorata Koźmińskiego, w ramach obchodów 100 rocznicy Jego śmierci. Szczegółowy program nawiedzenia jest już na naszej stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Michalskich, Dudzińskich i Szolle z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Bartoszewskich, Kot i Bartoszewskich z ul. Dąbrowskiego 9, 13 i 15.

5. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Wam Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy dobrego tygodnia i dobrej pogody potrzebnej do pracy i wypoczynku. Zapraszamy Wszystkich Pielgrzymów, Turystów, także Parafian do naszego sanktuarium na prywatną modlitwę w ciągu tygodnia. Przypominamy, że kościół jest otwarty codziennie od 6:30 do 19:00. Tych, którzy jeszcze nie byli na naszej wieży widokowej, informujemy, że można ją zwiedzać codziennie w godzinach otwarcia kościoła.

6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła prasa katolicka i jubileuszowe książeczki o Fatimie: Jak wypełnić przesłanie Fatimskie?

7. Wszystkim jubilatom i solenizantkom tego tego tygodnia, a więc Jakubom, Krzysztofom, Martom i Annom, oraz wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia oraz opieki naszej Matki Bożej Pocieszenia.

8. ZAPOWIEDZI:

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

- Sylwia Anna Kaliszuk, panna, par. św. Augustyna w Różance i Artur Feliks Kapluk, kawaler, par. tutejsza, Zapowiedź II;

- Joanna Mucha, panna, par. św. Ludwika we Włodawie i Łukasz Korneluk, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź II;

- Małgorzata Repa, panna, par. NSJ we Włodawie i Norbert Czoboda, kawaler, par. tut. Zapowiedź III.