1. Już jutro wyrusza z Włodawy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych do duchowego pielgrzymowania zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę Świętą, podczas której będziemy się modlić za pątników.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to miesiąc abstynencji od alkoholu. Biskupi zachęcają nas, abyśmy zechcieli złożyć ten duchowy dar naszej miłości dla Boga i bliźnich.

3. W środę 2 sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich jest obchodzone Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Za pobożne nawiedzenie kościoła tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święta w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00.

4. W piątek w liturgii wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona Proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym o. Proboszczu.

5. Tak jak to ogłaszaliśmy do naszej parafii przybędzie relikwiarz z doczesnymi szczątkami pierwszego kapucyna polaka wyniesionego na ołtarze, bł. o. Honorata Koźmińskiego. W sobotę 5 sierpnia o godz. 19:00 czuwanie i Msza Święta w kaplicy w Sobiborze, której patronem jest o. Honorat. Natomiast w niedzielę 6 sierpnia relikwiarz będzie wystawiony przez cały dzień w kościele sanktuaryjnym. Zapraszamy wszystkich do czuwania i modlitwy za wstawiennictwem bł. o. Honorata.

6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. W piątek będziemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata. Rano odwiedzimy chorych z Komunią Świętą a w Sobiborze Wsi dodatkowa Msza Święta o godz. 16:00. W czwartek i piątek pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo eucharystyczne.

7. W sobotę 5 sierpnia kolejna Msza Święta za Ojczyznę i Radio Maryja. Jest to także kolejny dzień nowenny do Matki Bożej Pocieszenia przed odpustem. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie Żywy Różaniec, ministrantów, harcerzy oraz wszystkich Was, Parafian i Gości. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

8. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 będzie to wyjątkowo czuwanie przy relikwiach bł. o. Honorata. O 10:30 konferencja dla narzeczonych, a 12:30 spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca. Medytacja fatimska po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Jest to także niedziela, podczas której nasze ofiary na tace, są przeznaczane na Fundusz Remontowy naszego kościoła i klasztoru.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Bartoszewskich, Kot i Bartoszewskich z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: 2 Rodziny Niedźwieckich i Pecyna, z ul. Dąbrowskiego 17 i 19.

10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła prasa katolicka, deklaracje duchowej pielgrzymki oraz książeczki o Fatimie: Jak wypełnić przesłanie Fatimskie? Można też zabrać bezpłatne egzemplarze gazety KURIER RADIA WNET, które w poniedziałek gościło w Orchówku przekazując relacje z naszej miejscowości.

11. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy Wszystkich Turystów, Wczasowiczów ale także Parafian do naszego sanktuarium na prywatną modlitwę w ciągu tygodnia. Przypominamy, że kościół jest otwarty codziennie od 7:30 do 19:00. Także codziennie jest otwarta wieża widokowa.

12. W tym tygodniu zmarło troje naszych parafian: Rozalia Kapluk, Marianna Szewczyk i dziś rano Zbigniew Byczik. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. ZAPOWIEDZI:

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

- Sylwia Anna Kaliszuk, panna, par. św. Augustyna w Różance i Artur Feliks Kapluk, kawaler, par. tutejsza, Zapowiedź III;

- Joanna Mucha, panna, par. św. Ludwika we Włodawie i Łukasz Korneluk, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź III.