1indeks

***

ŚWIĘTE MIASTA INDII – PIELGRZYMKA (13 DNI)

***

DELHI – AGRA – JAIPUR – KALKUTA – GOA – PANJIM – DELHI

 ***

Dzień 1 – WARSZAWA – DELHI, 29. 01.

2:30 Zbiórka na parkingu przy kościele w Orchówku i przejazd na lotnisko do Warszawy. Msza Święta i odprawa samolotowa. 9:30 wylot do Delhi z przesiadką we Frankfurcie.

Dzień 2 – DELHI, 30. 01.

Przylot na lotnisko w Delhi . Transfer do Hotelu, śniadanie, czas wolny na odpoczynek po podróży. Rozpoczęcie pielgrzymki od wizyty w Katedrze Najświętszego Serca Jezusowego w Nowym Delhi. Jest katedrą katolicką i jednocześnie jednym z najstarszych kościołów w Delhi i Indiach. Wspólnie ze szkołami St. Columbia`s i klasztorem Jezusa i Maryi, zajmuje łączną powierzchnię 14 hektarów w pobliżu południowego krańca Bhai Vir Sinhg Marg Road na Connaught Place. Uroczystości religijne odbywają się tutaj przez cały rok, jest to główna świątynia archidiecezji Delhi. Msza święta. Następnie,wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Olbrzymi, tradycyjny i zarazem nowoczesny kompleks można odwiedzać od 10 lat, architekturą nawiązuje do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych – z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi, a wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3 – DELHI, 31. 01.

Śniadanie, zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta z historycznym podziałem na starą i nową część. Rozpoczynamy zwiedzanie od wybudowanego w czasach mogolskich Starego Delhi, zwanego również Szahdżahanabadem. Aktualnie stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Następnie przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi, sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (z zewnątrz), Raj Gath – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolejnym punktem będzie Nowe Delhi, wybudowane na początku XX wieku przez Brytyjczyków, jako Centrum administracyjne kolonialnych Indii. Przerwa obiadowa. Zwiedzanie: Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Zwiedzanie Gurdware Bangla Sahib – największa i najważniejsza w Delhi świątynia sikhijska. Powrót do Hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 – Delhi –AGRA, 01. 02.

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Agry z przerwą na lunch. Przejazd i zakwaterowanie do hotelu w Agrze. Następnie odwiedzimy Czerwony Fort – zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. Po południu msza święta w jednym z Kościołow w Agrze. Kolacja w restauracji. Wieczorem dla chętnych uczestnictwo w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal. Powrót do hotelu, nocleg.

 Dzień 5 – AGRA – Jaipur, 02. 02.

Wcześnie rano (przed śniadaniem) wyjazd do jednego z Siedmiu Cudów Świata – słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd w kierunku miasta Jaipur. Wizyta w „drukarni tekstyliów”. Zakwaterowanie w hotelu.

 Dzień 6 – JAIPUR, 03. 02.

Śniadanie w Hotelu, wyjazd do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec można zdobyć na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal – zdobiony tysiącami kawałków luster. Powrót w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzanie: siedziba Radży Jaipuru – Pałac Miejski, olbrzymie kamienne przyrządy astronomiczne w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Przerwa obiadowa. Wizyta w Galta Ji – wielowiekowy kompleks świątyń, urokliwie położony, pomiędzy okolicznymi wzgórzami, nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta – mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7 – Jaipur – Kalkuta, 04. 02.

Przejazd na lotnisko krajowe na lot do Kalkuty. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie tętniącej życiem Kalkuty, stanowiącej centrum kulturalne, w którym ciągle coś się dzieje: obchody świąt religijnych, mecze, koncerty, festiwale, a nawet demonstracje. Wizyta w domu poświęconym Matce Teresie - laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Wizyta w domu Misjonarzy oraz Kościele z kryptą Matki Teresy. Powrót do hotelu, kolacja. Noc w hotelu.

 Dzień 8, Kalkuta, 05. 02.

Zwiedzanie miasta – budynek Victoria Memorial, wybudowanym ku czci Królowej Wiktorii, będącym odpowiedzią Brytyjczyków na Taj Mahal. Następnie spacer po największym parku w mieście (The Maidan) ukazującym w widowiskowy sposób życie toczące się w Kalkucie. W pobliżu znajduje się stary, brytyjski Fort William, zlokalizowany na wschodnim brzegu rzeki Hooghly. Następnie udamy Raj Bhavan – dawna rezydencja brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy (obecnie Urząd Głównego Ministra Bengalu Zachodniego), Kościół Św. Jana oraz Kościół Św. Pawła.Kolacja oraz noc w hotelu. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty – Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona Bogini Kali. Kolacja, noc w hotelu.

Dzień 9, Kalkuta – Goa, 06. 02.

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lot do rajskiego Goa, który jest najmniejszym i najpiękniejszym stanem w Indiach. Transfer z lotniska do komfortowego hotelu czterogwiazdkowego.

Dzień 10 i 11, Goa, (Old Goa i Panjim), 07. i 08. 02.

Pobyt na szerokich plażach Goa od 6 – 9 lutego

Dzień 12 i 13 GOA – DELHI – WARSZAWA, 09. i 10. 02.

O godz. 2:00 wylot z Delhi do Warszawy z przesiadką w Monachium. Przylot do Warszawy 8:35.

Podczas pobytu w Goa, a więc 10 lub 11 dnia pielgrzymki jest możliwa jednodniowa wycieczka fakultatywna do stolicy Panjim oraz Old Goa w cenie 20 USD za osobę. A tam zwiedzanie zabytków wpisanych na liście UNESCO takich jak Katedra Se oraz Kościół Bom Jesus z relikwiami Świętego Franciszka Ksawerego Dodatkowo zwiedzanie stolicy Panjim wraz z wizytą w dzielnicy kolorowych portugalskich domów Fonthaines oraz spacer promenadą pływających kasyn z wizytą na plaży miejskiej Miramar beach. Wizyta w niezwyklw ciekawym architektonicznie biało-błękitym Kościele Niepokalanego Poczęcią Najświętszej Marii Panny.

***

TERMIN PIELGRZYMKI:

29. 01. – 10. 02. 2018 R.

***

KOSZT PIELGRZYMKI – POBYT W INDIACH

1630 USD

1580 USD – STALI KLIENCI*

* STALI KLIENCI – to osoby, które przynajmniej jeden raz

brały udział w pielgrzymce zagranicznej

organizowanej przez Parafię w Orchówku

***

DODATKOWE KOSZTY

- bilet samolotowy Warszawa – Delhi – Warszawa: 2650 PLN

- bilety wstępów oraz napiwki (160 USD płatne po przylocie do Indii)

- dopłata do pokoju jednoosobowego – 400 USD

- wiza Indyjska 535 PLN

(okazuje się, że od kwietnia 2017 r. wiza do Indii podrożała);

- transfer Orchówek – Warszawa – Orchówek 180 PLN

- ubezpieczenie 150 PLN

***
INNE OPŁATY:

- jednodniowa wycieczka fakultatywna do Old Goa i Panjim: 20 USD za osobę

- spektakl w Agrze: 15 USD

- opłata za możliwość używania kamery: 20 USD

UWAGA – ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE NIEWIELKIE ZMIANY CEN NIEZALEŻNE OD NICH

(NP. ZMIANA CENY BILETU SAMOLOTOWEGO)

ŚWIADCZENIA:

przelot wewnętrzny na trasie Jaipur- Kalkuta, Kalkuta– Goa, Goa – Delhi

(limit bagażu 20 kg)

- transport klimatyzowanym autobusem

- noclegi w hotelach trzygwiazdkowych w pokojach 2os. z łazienkami (standard lokalny)

- 11 śniadań w formie bufetu

- 11 kolacji w restauracjach lub hotelach w formie bufetu

- napoje do lunchu i kolacji (do kolacji: woda, herbata)

- przejazd na słoniu w Jaipur

- zwiedzanie według programu

- jednodniowa wycieczka fakultatywna Panjim, Old Goa (DODATKOWO PŁATNA)

- każdego dnia Msza Święta

- transfery z lotnisk, hoteli

- serwis wykwalifikowanego przewodnika i opieka pilota

- zwiedzanie według programu

- opiekę duchową kapłanów

***

ORGANIZATORZY PIELGRZYMKI

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Jałmużnika w Orchówku 

http://www.orchowek.kapucyni.eu/

i Biuro Podróży Indie

http://paylesstoursindia.pl/contact-us.php

***

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ

OD 12 SIERPNIA 2017

PRZY ZAPISIE NALEŻY:

- podać dane osobowe: imię i nazwisko, pesel, adres i telefon kontaktowy

- wpłacić 300 USD jako przedpłata na trzy loty w Indiach

- wpłacić 200 PLN, jako zaliczka na bilety samolotowe do Indii

- dostarczyć 1 zdjęcie paszportowe o wymiarach 3,5 x 4 cm (podpisane z tylnej strony)

- dostarczyć kolorową kopię strony paszportu ze zdjęciem lub przesłać scan

( paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy przed zakończeniem pielgrzymki )

!!! UWAGA !!!

ZAPISÓW NAJLEPIEJ DOKONYWAĆ

BEZPOŚREDNIO U O. WOJCIECHA

PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ

***

POZOSTAŁE WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ:

- na wizę Indyjską, na spotkaniu organizacyjnym;

- na bilet samolotowy Warszawa – Delhi – Warszawa, do 16 grudnia 2017 r.;

- za transfer Orchówek – Warszawa – Orchówek, na spotkaniu organizacyjnym;

- za ubezpieczenie,  na spotkaniu organizacyjnym;

- pozostałe opłaty w USD po przylocie do Indii.

***

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

SOBOTA – 18. 11. 2017

PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ

W SALI POD KLASZTOREM

NA SPOTKANIU BĘDĄ ZBIERANE OPŁATY:

-ZA WIZĘ,

- ZA UBEZPIECZENIE

- ZA TRANSFER DO/Z WARSZAWY

NALEŻNOŚĆ ZA BILET SAMOLOTOWY

TRZEBA WPŁACIĆ DO 16 12. 2017 R.

(W GOTÓWCE LUB NA KONTO PARAFII)

 

***

2indeks3images