1. W najbliższy wtorek 15 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej i kolejna rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym kościele w Orchówku Msze Święte jak w każdą niedziele o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy Świętej nie będzie. Tradycyjnie jak co roku o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie będzie Msza Święta o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do tego pielgrzymowania, Parafian, Gości, starszych i młodszych. Tego dnia na każdej Mszy świętej święcimy zioła i kwiaty.

2. Przypominamy, że w każdą sobotę lipca i sierpnia trwa nasza nowenna przed odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę Świętą z nauką nowennową o godz. 18:00.

3. Powoli zbliża się czas naszego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia i procesja różańcowa na cmentarz.Przypominamy i prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich jak i całego cmentarza.

4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Grajczyk, Masiukiewicz i Poźniak z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Budzyńskich, Masiukiewicz i Dorosz z ul. Dąbrowskiego 27A, 27B i 28

5. Witamy w naszym kościele sanktuaryjnym wszystkich Gości, tym którzy rozpoczęli swoje wakacje życzymy pogody ducha i regeneracji sił fizycznych, a tym którzy już wyjeżdżają bezpiecznego powrotu do domu. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy opieki naszej Matki Pocieszenia i zapraszamy do naszego sanktuarium i na wieżę, które są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. Na stolikach przy wyjściu książeczki: Jak wypełnić przesłanie Fatimskie? Co tydzień zachęcamy szczególnie gości, do zabrania tych pomocy, które mogą nam pomóc zrozumieć objawienia fatimskie.

6. Jak zawsze bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty i naszego sanktuarium.

7. W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Tomasz Czop. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…