1. O. Proboszcz dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się w pielgrzymowanie i przeżywanie odpustu w Sobiborze Stacji. W pielgrzymce brała udział rekordowa liczba 80 pątników.

2. Już za tydzień będziemy przeżywali odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie cmentarza i terenu wokół cmentarza. Naszych lektorów proszę o udekorowanie chorągiewkami trasy naszej procesji na cmentarz.

3. Nasz odpust tak jak co roku będzie miał następujący przebieg:

- w sobotę26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wigilia odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia. O 18:00 Msza Święta. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MB. Pocieszenia zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: Orchówek, Sobibór Wieś, Wołczyny, Sobibór Stacja i Żłobek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji.

- w niedzielę Mszy Świętych w kaplicach nie będzie. Msze w kościele jak w każdą niedzielę, o godz. 9:00, 11:30 uroczysta suma odpustowa z kapłanami z dekanatu i 18:00. Naszemu świętowaniu będzie przewodniczył nasz ks. prof Czesław Krakowiak z Lublina. Prosimy o przygotowanie asysty i liturgii przez naszych ministrantów i oazę, oraz o włączenie się w procesję. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś rezerwujmy sobie czas na włączenie się w to wspólne świętowanie.

4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Budzyńskich, Masiukiewicz i Dorosz z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Jackowskich, Kratiuk i Chomiuk z ul. Dąbrowskiego 33, 36 i 38.

5. Jak zawsze bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty i naszego sanktuarium.

6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła prasa katolicka i ostatnie sztuki książeczki: Jak wypełnić przesłanie Fatimskie?

7. W gablocie przed kościołem plakaty – zaproszenia na uroczystości diecezjalne oraz apel do hodowców trzody chlewnej.

8. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrego i owocnego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie. Jeszcze raz zapraszamy na nasze świętowanie oraz na modlitwę do sanktuarium, które jest otwarte przez cały dzień. Informujemy też, że do końca wakacji, codziennie jest także otwarta nasza wieża widokowa po prawej stronie kościoła.

9. Apel Ks. Biskupa o pomoc ofiarom nawałnic – na oddzielnej kartce.