1. Dziś przeżywamy doroczny odpust ku czci naszej Orchowskiej Matki Bożej Pocieszenia. Odpust można uzyskać na zwykłych warunkach, dla siebie, lub ofiarować go za zmarłych.

Bardzo serdecznie dziękuję ks. prof. dr. hab. Czesławowi Krakowiakowi z Lublina, że mimo licznych zajęć i prac podjął się trudu głoszenia Słowa Bożego przez te dwa dni, podczas naszego odpustu.

Chcę też w tym krótkim słowie BÓG ZAPŁAĆ podziękować wszystkim, którzy włączali się przygotowanie i przeżywanie tego naszego odpustu. Wszystkim za wszystko z serca dziękuję.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie, o 17:30 nabożeństwo eucharystyczne a o 18:00 Msza Święta. W piątek rano nawiedzimy chorych naszej parafii z Komunią Świętą, a o 16:00 dodatkowa Msza Święta w Sobiborze Wsi. W sobotę kolejna Msza Święta za Ojczyznę i Radio Maryja. Z racji na to, że w sobotę mamy aż cztery śluby, nabożeństwo fatimskie będzie wyjątkowo po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy naszych Parafian i Gości, wszystkim którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, a więc niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpoczyna się konferencją o 10:30 w sali pod klasztorem. Taca z przyszłej niedzieli 3 września, to nasza ofiara na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, wsparcie i zrozumienie już teraz mówimy wielkie Bóg zapłać.

4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół Rodzinom: Jackowskich, Kratiuk i Chomiuk z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Kleszczyńskich, Połynkin i Straczuk z ul. Dąbrowskiego 35, 37 i 39.

5. Informujemy wszystkich, a szczególnie rodziców i chrzestnych, że w naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez przygotowujących do chrztu. Początek – pierwsze spotkanie w niedzielę 3 września po wieczornej Mszy Świętej. Katechezy będą się odbywać przez 4 kolejne niedziele, zawsze po wieczornej Mszy w sali pod klasztorem. Zapraszamy na te spotkania wszystkich, którzy zamierzają zostać rodzicami lub chrzestnymi.

6. Wszystkim uczestnikom naszego wspólnego świętowania życzymy łaski Bożej i opieki naszej Matki na każdy dzień, a szczególnie na ten ostatni tydzień wakacji.

7. Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłej Sylwi Chochół. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…