1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Za chwilę adoracja, różaniec i medytacja fatimska. Dziękujemy za Wasze ofiary na tace, które są wsparciem FUNDUSZU REMONTOWEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, oraz za wszystkie słowa i oznaki wsparcia naszych wspólnych dzieł.

2. Informujemy naszych Parafian, że w tym tygodniu o. Proboszcz podpisał w Warszawie, w MSWiA umowę o dotację na remont cokołu elewacji dookoła kościoła. Aby spełnić wymogi tej umowy, musimy mieć wkład własny. Przeznaczymy na ten cel ofiary zbierane podczas ostatniej kolędy, które miały być wsparciem renowacji naszych ołtarzy. Niestety nasze dwa pozostałe projekty o rewitalizację terenu wokół kościoła i renowację ołtarzy, zostały odrzucone. Stąd ta decyzja o. Proboszcza, o przesunięciu tych środków na ten projekt, który właśnie uzyskał aprobatę i wsparcie.

3. Jutro radosny dzień dla dzieci i młodzieży, początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do naszego kościoła sanktuaryjnego na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy się modlić o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na nowy rok pracy, wychowania i nauki.

4. Rozpoczęcie nowego roku formacji oazowej ruchu ŚWIATŁO – ŻYCIE będzie miało miejsce w niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godz. 9:00. Po Mszy pierwsze wspólne spotkanie. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, które brały udział w wakacyjnej oazie, ale także tych, którzy chcieliby dołączyć do naszej orchowskiej oazy.

5. Pierwsza zbiórka dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę, 9 września, o godz. 10:00. Na to pierwsze spotkanie zapraszamy także Rodziców.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na wspólną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne: o 17:30 nabożeństwo i o 18:00 Msza Święta w intencji powołań.

7. Spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30.

8. Przypominamy, że w naszej parafii dziś rozpoczynają się katechezy przed chrztem dzieci dla Rodziców i Chrzestnych. Dziś wyjątkowo w niedzielę po wieczornej Mszy pierwsza katecheza. Kolejna w sobotę 9 września zawsze po wieczornej Mszy Świętej.

9. W piątek będziemy przeżywać święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 z parafii NSJ we Włodawie wyruszy piesza dwudniowa pielgrzymka na odpust do Kodnia. Zapraszamy do tego pielgrzymowania.

10. Informujemy Młodzież urodzoną w roku 2002 i 2003 oraz ich Rodziców, że zapisy na katechezy przed bierzmowaniem, odbędą się na spotkaniu w niedzielę 17 września, o godz. 17:00. w sali pod klasztorem.

11. W gablocie przed kościołem plakaty – zaproszenia na spotkania i pielgrzymki organizowane w naszej diecezji i w naszym dekanacie.

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumna naszego seminarium, a nasze ofiary na tace przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

13. Także za tydzień Pan Sołtys Sołectwa Orchówek zaprasza na zebranie. Zebranie będzie o godz. 14:00 w naszej świetlicy. Temat zebrania to fundusz sołecki na 2018 r. i sprawy bieżące.

14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół Rodzinom: Kleszczyńskich, Połynkin i Straczuk z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Fedoruk, Stupnickich i Polak z ul. Dąbrowskiego 40, 42 i 44.

15. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński zawrzeć zamierzają:

Sylwia Huczuk, panna, parafia św. Mikołaja w Lubieniu i Karol Kapluk, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź I.

16. W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Lucjan Kapluk. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…