1. We wtorek kończy się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękujemy tym, którzy się włączali w tę modlitwę, szczególne podziękowanie kierujemy do Dzieci i Młodzieży. Dla najbardziej wytrwałych uczestników modlitwy różańcowej przygotujemy nagrody i atrakcje. Szczegóły niebawem poda Pani Katechetka.

2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 9:00 i 18:00, a na cmentarzu o godz. 11:30. Po Mszy będzie procesja żałobna, modlitwa za zmarłych i poświęcenie nagrobków. 1 i 2 listopada nie będzie Mszy Świętych w kaplicach.

3. Także od środy w naszym kościele sanktuaryjnym rozpoczynamy wypominkową modlitwę za zmarłych. Zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17:30 i odczytywanie imion zmarłych, a o 18:00 na Msza Święta w ich intencji. Na ławkach są jeszcze kartki, które czytelnie wypełnione można złożyć w zakrystii lub na tace.

4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada, za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest: modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego, wyznanie wiary i wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na Mszę Świętą o godz. 18:00. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi, Msza Święta o godz. 16:00. W sobotę kolejna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Adoracyjna. Jak zawsze o 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Po między pierwszą a drugą Mszą Świętą tradycyjnie adoracja eucharystyczna. Po sumie konferencja dla Wspólnoty Żywego Różańca. Taca z tej niedzieli zasili FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, za ofiary na remont elewacji i wszystkie inne mówimy Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom wielkie BÓG ZAPŁAĆ.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Kołomańskich, Mackiewicz i Brzezińskich zul. Leśnej. Za tydzień w sobotę, na godz. 8:00 zapraszamy rodziny: Nicpon, Klimiuk i Furman zul. Leśnej19, 21 i 24.

8. Informujemy, że nowa Księga Intencji Mszalnych, na rok 2018 będzie od przyszłej niedzieli, tak więc od 5 listopada zapraszamy do rezerwacji Mszy Świętych na Nowy Rok.

9. W sobotę 4 listopada o godz. 12:00 na sali szkoły w Orchówku nasi Ministranci będą rozgrywać mecz rewanżowy z Ministrantami z Włodawy. Zapraszamy do kibicowania.

10. Przed tygodniem zebrała się Rada Parafialna, która pośród wielu tematów podjęła sprawę naszego cmentarza. Wielu parafian troszczy się o cmentarz, porządkuje groby swoich bliskich i wynosi śmieci na wysypisko segregując je. W tym miejscu też chcę podziękować Panu Pawłowi Czoboda za wymianę dachu i odnowienie ołtarza polowego na cmentarzu. Ale Kochani, Członkowie Rady, ja sam i wielu z Was, widzimy jak wiele jest jeszcze do zrobienia na naszym cmentarzu, jak wiele spraw trzeba jeszcze uporządkować. Konieczne będzie opracowanie regulaminu cmentarza, zrobienia inwentaryzacji cmentarza i ustalanie zasad budowania grobowców. I tu prośba do tych, którzy już wybudowali grobowce o kontakt z Proboszczem.

Dodam tylko dla informacji, że nowy nasz kapucyński grobowiec jest w przygotowaniu. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku lub najpóźniej na wiosnę będzie gotowy.