1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Dziękujemy za Wasze ofiary na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, oraz za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii i wspólnoty. Dziękujemy też tym, którzy włączyli się w uporządkowanie naszego cmentarza.

2. Przypominamy wszystkim, że trwa nasza listopadowa modlitwa za zmarłych. Codziennie w kościele o 17:30 różaniec i wyczytywanie imion zmarłych a o 18:00 Msza Święta. Na ławkach są wyłożone kartki, które czytelnie wypełnione można jeszcze złożyć w zakrystii lub na tace.

3. W sobotę 11 listopada – Święto Niepodległości. Dzień pamięci i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. W wielu miastach będą się odbywać marsze i manifestacje. My zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą. W naszej parafii, zarówno w kościele jak i w kaplicach porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy tego dnia o wywieszeniu flagi narodowej. Dzieci naszej szkoły z Święta Niepodległości przygotowały akademię, którą będziemy mogli obejrzeć w niedzielę 12 listopada po Mszy Świętej o godz. 9:00.

4. Od wczoraj mamy już nową księgę intencji mszalnych i przyjmujemy zapisy i rezerwacje Mszy Świętych na 2018 rok.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać DZIEŃ JEDNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

6. Coroczna modlitwa za zmarłych Kapłanów i Nauczycieli z naszego dekanatu odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 listopada, w kościele Serca Jezusowego we Włodawie, na Mszy Świętej o godz. 18:00.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Nicpon, Klimiuk i Furman z ul. Leśnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy wyjątkowo w piątek 10 listopada po wieczornej Mszy Świętej Rodziny: Kupisz, Pawluk i Czoboda z ul. Leśnej 25, 26 i 32.

8. Wczoraj w rewanżowym meczu nasi ministranci po raz kolejny pokonali ministrantów z parafii św. Ludwika we Włodawie z wynikiem 14:6.

9. Zarząd Wspólnoty Gruntowej Wsi Orchówek zaprasza na zebranie Udziałowców, które odbędzie się w sobotę 11 listopada o godz. 15:00 w świetlicy OSP w Orchówku. Zebranie będzie dotyczyć między innymi wypłat pożytków wspólnoty.

10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli Renata Chaciówka i Cezary Woźnica. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…