1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja, dlatego zapraszamy codziennie w dni powszednie do naszego sanktuarium na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie na godz. 6:35 i na Mszę Roratnia o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, która oczekuje na sakrament bierzmowania.

2. Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, od dziś w naszym kościele chcemy co niedzielę modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Dziś także po koronce konferencja dla Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo na 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji powołań.

4. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i imieniny seniora naszej wspólnoty o. Andrzeja Dejera. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o godz. 18:00.

5. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Tych do których nie dotarliśmy, lub których nie było w domu zapraszamy po opłatki i kalendarze do zakrystii.

6. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. W sposób szczególny mówimy wielkie Bóg zapłać, wszystkim Tym, którzy przekazują ofiary na pokrycie kosztów zakończonych już prac remontowych elewacji naszego kościoła. Do końca grudnia musimy zebrać fundusze na wkład własny, jak na razie brakuje tych środków, ale modlimy się do św. Antoniego, aby pomógł nam znaleźć ofiarodawców o wielkich sercach.

7. Już dziś po Mszy Świętej można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Świece są w czterech wielkościach i w czterech cenach, po 5, 10, 15 i 20 złotych. Jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany na to aby zakupić świece, może wziąć świece, a pieniądze oddać w niedzielę za tydzień.

8. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W Orchówku Msze Święte z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza z nauką o godz. 14:20, a na Stacji jak dojedziemy ok. 15:30. Program całych rekolekcji już wisi w gablocie i na naszej stronie internetowej.

9. Także za tydzień będziemy przeżywać w kościele niedzielę AD GENTES, a więc niedzielę jedności z Kościołem na wschodzie. Po Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla katolików żyjących za naszą wschodnią granicą.

10. Po ośmiu dniach zapisów zapełniła się już lista chętnych na parafialne ferie zimowe w Chochołowie. Od kilku dni zapisujemy już tylko na listę rezerwową. Prosimy osoby już zapisane, aby do soboty uzupełniły brakujące dane.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Oleś, Dąbrowskich i Rejch z ul. o. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościeoła zapraszamy w sobotę 9 grudnia Rodziny: Grytczuk, Garach i Głogowskich z ul. o. Tomasza 6, 11 i 12.

12. Informujemy, że w tym tygodniu udało się nam ukończyć budowę grobowca dla naszych Braci. Grobowiec będzie spłacony ze środków naszej wspólnoty klasztornej.

13. Podczas mojego pobytu w Rzymie, w październiku, przy ogrodzeniu naszego cmentarza na działce parafii, a dokładniej na działce naszego zakonu, pojawiła się droga po miedzy ul. Kolejową a Nadbużańska. Informuję wszystkich parafian, że droga ta powstała bez wiedzy i zgody właściciela.

14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłej Stanisławy Głowackiej. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…