1. Dziś przeżywamy już III Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE. Do świąt pozostało już tylko 8 dni. Zapraszamy jeszcze na adwentowe czuwanie z Maryją Patronką Adwentu szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli. Codziennie o godzinie 6:35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. a o godz. 7:00 Msza Święta Roratnia.

2. Jeszcze dziś można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Pozostały jeszcze świece po 10, po 15 i po 20 złotych.

3. W tym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym którzy brali w nich udział i skorzystali z sakramentu spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, aby pojednać się z Bogiem przed świętami. Spowiadamy każdego dnia, podczas Mszy Świętej rano i wieczorem.

4. Jeśli w parafii, w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed świętami przyjąć sakramenty święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedziemy w piątek 22 grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.

5. W dzień wigilii Bożego Narodzenia, mimo że w tym roku wypada ona w niedzielę, Biskupi Polscy zachęcają do zachowania wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia. Na stole wigilijnym nie powinno być alkoholu. Pasterka w naszym kościele i w kaplicach o godz. 24.00. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę. Na naszej stronie internetowej i w gablocie przed kościołem jest już program kolędy.

6. Przypominamy, tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, że za tydzień w niedzielę, a więc w wigilię Bożego Narodzenia, wieczorna Msza Święta z godz. 18:00, będzie odprawiona o godz. 16:00.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Łopąg, Kot i Sztroman z ul. o. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 23 grudnia Rodziny: Wójtowicz, Pręciuk i Szałaj, ul. o. Tomasza.

8. Chętnych do ubierania choinek w kościele, a szczególnie naszą młodzież oazową z grupy starszej, zapraszamy w piątek, po wieczornej Mszy Świętej.

9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary i dary na potrzeby naszego sanktuarium, klasztoru i wspólnoty. Dziś w sposób szczególny chcemy podziękować Zarządowi Wspólnoty Gruntowej Wsi Orchówek, na czele z P. Andrzejem Kornelukiem, za przekazanie darowizny w kwocie 10 000 zł, na częściowe pokrycie kosztów wkładu własnego, jaki nam pozostał do spłacanie po malowaniu elewacji naszego kościoła.

10. Wszystkim, Parafianom i Gościom dziękujemy za stałą troskę, życzliwość, różne dary na nasz świąteczny stół. Już dziś życzymy dobrego i owocnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.