1. Dziś ostatnia niedziela adwentu i wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że ostatnia Msza Święta o godz. 16:00. Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, zachęcamy do zachowania tradycji i szczególnego charakteru tego dzisiejszego dnia. Zapraszamy na Msze Świętą o północy, czyli na Pasterkę, do kościoła i do kaplic o północy.

2. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek święto św. Szczepana. Msze Święte w kościele i kaplicach jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt decyzją naszego Biskupa ofiary na tacę, przekażemy na jubileusz diecezji siedleckiej.

3. Także we wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy na 15:00, na świąteczną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Będzie to wspólne kolędowanie i poznawanie piękna naszych kolęd. Dziś i jutro koronka prywatnie.

4. Od środy rozpoczynamy doroczną WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ czyli KOLĘDĘ w naszej parafii. Tak jak ogłaszaliśmy program całej kolędy jest już na naszej stronie i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:

- ŚRODA – 27. 12. – od godz. 15:00: Sobibór Wieś – domki i bloki;

- CZWARTEK – 28. 12. – od godz. 15:00: Sobibór Stacja – domki i bloki, Dubnik i Wołczyny;

- PIĄTEK – 29. 12. – od godz. 15:00: Żłobek Mały i Duży, Orchówek, ul. Kolejowa;

- SOBOTA – 30. 12. – od godz. 10:00: Orchówek: ul. Nadbużańska, numery parzyste,

ul. Strażacka i ul. Brzozowa.

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary. Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek.

Po kolędzie będzie chodzić trzech Ojców, o. Jerzy, o. Piotr i o. Proboszcz. Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go na końcu kolędy w sobotę 6stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania.

Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na wkład ukończonego już projektu renowacji elewacji kościoła.

I tu jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali i nadal przekazują ofiary na ten cel. Mam nadzieję, że po kolędzie spłacimy już wszystkie należności, a stan finansów parafii będzie na “plusie”.

W tym roku zaczynamy kolędę wcześniej, bo mamy zaproszenie do pomocy w kolędzie we Włodawie i w Świdniku.

5. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Wójtowicz, Pręciuk i Szałaj z ul. o. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 30 grudnia Rodziny: Jurek, Hryniewskich i Pruszkowskich z ul. o. Tomasza.

6. W przyszłą niedzielę w liturgii będziemy przeżywać Niedzielę Świętej Rodziny i zakończenie roku cywilnego. Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne o godz. 17:30. Nie będzie Mszy Świętej o północy.

7. Także za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9:00 dzieci z naszej scholi i z chóru szkolnego, które prowadzi Pani Katechetka i Organistka, zapraszają na koncert kolęd, który dla nas wspólnie wykonają.

8. Wielkie podziękowanie kierujemy do Wszystkich, którzy w tych dniach przed świętami, szczególnie w piątek pomagali nam przy różnych pracach w kościele i w klasztorze.

Tu myślę o naszej młodzieży oazowej, która pod kierownictwem P. Zofii Korneluk pomagała nam przy dekoracji kościoła, choinek i szopki.

Dziękujemy też za dary, którymi się z nami dzielicie i za wszelkie dobro, które w tym szczególnym czasie dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem.

9. Do naszej szopki zakupiliśmy nową figurkę anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Oczywiście w czasie Mszy będzie wyłączany. I tu od razu pocieszę Rodziców, że aniołek śpiewa także za grosze.