1. Dziś NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich Rodzinach a szczególnie o Rodzinach naszej parafii przeżywających różnorakie trudności. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 i na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na 17:30.

2. Jutro już Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w kościele i w kaplicach jak w każdą niedzielę. Jutro za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla naszych bliskich zmarłych.

3. Świąteczne spotkania opłatkowe dla grup działających przy naszej parafii odbędą się w sali pod klasztorem: dla Oazy w sobotę 6 stycznia o godz. 15:00, a dla Żywego Różańca w niedzielę 7 stycznia po koronce.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na Mszę Świętą o godz. 18:00. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi, Msza Święta o godz. 16:00. Każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo eucharystyczne.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej, które w kościele i w kaplicach odprawiamy według porządku niedzielnego. Na pierwszej Mszy poświecenie kredy i kadzidła. Tak jak co roku taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje, które prowadzi nasz zakon.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Adoracyjna. Jak zawsze o 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Po między pierwszą a drugą Mszą Świętą tradycyjnie adoracja eucharystyczna.Taca z tej niedzieli zasili FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, oraz za wszystkie ofiary mówimy Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom wielkie BÓG ZAPŁAĆ.

7.Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Jurek, Hryniewskich i Pruszkowskich z ul. o. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy wyjątkowo w piątek 5 stycznie po wieczornej Mszy Świętej Rodziny: Soroka, Głogowskich i Grabowicz z ul. Nadbużańskiej5 i 9. W gablocie i na naszej stronie internetowej jest już grafik dyżurów całej ul. Nadbużańskiej, aż do początku maja.

8. W naszej parafii trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:

WTOREK – 02. 01. – Orchówek, ul. Nadbużańska, numery nieparzyste z dwóch stron, ul. Wrzosowa i ul. Nowa – wszystkie domy na tej ulicy;

ŚRODA – 03. 01. – Orchówek, ul. Szkolna z dwóch stron i ul. Wesoła;

CZWARTEK – 04. 01. – Orchówek, ul. Sikorskiego i ul. Kochanowskiego (początek od. ul. Sikorskiego), ul. o. Tomasza i ul. Leśna;

PIĄTEK – 05. 01. – ul. Dąbrowskiego z dwóch stron, oraz Glinki i Garbarnia – prosimy o zgłoszenie adresów nowych rodzin;

SOBOTA – 06. 01. – kolęda dodatkowa, czyli odwiedzimy wszystkich, których nie było w domu, a którzy zechcą nas zaprosić.

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary. Nasze kolędowanie rozpoczynamy od godz. 15:00.Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii.

Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na wkład ukończonego już projektu renowacji elewacji kościoła.

9. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy Rodziny naszej Parafii, które w tych dniach nawiedzamy, aby te spotkania wydały obfite owoce duchowe. Pod Twoją obronę…