1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich a szczególnie chorych na 15:00, będzie adoracja eucharystyczna, modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia, a chorym udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

2. Także dziś w Kościele polskim rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych na chorobę alkoholową i o rodzinach dźwigających krzyż alkoholizmu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz modlitwy o nawrócenie i trzeźwość.

3. Jutro jest drugi poniedziałek miesiąca. Zapraszam na wieczorną Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy katecheza i adoracja eucharystyczna.

4. W środę 14 lutego – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywamy pokarmów mięsnych, dotyczy to wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, dotyczy osób w wieku od 18 do 60 roku życia.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odprawiane będą według następującego porządku: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży, kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej, „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, oraz do podjęcia osobistych wyrzeczeń i aktów pokuty, które pomogą nam owocnie przeżyć ten szczególny czas jakim jest Wielki Post.

6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Korneluk, Szolle, Czelej i dwom rodzinom Paciuk z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 17 lutego na godz. 8:00 Rodziny: Kapluk i dwie Rodziny Korneluk; ul. Nadbużańska 69A, 73 i 73B.

7. W piątek z ferii zimowych wraz z o. Piotrem szczęśliwie powróciły dzieci i młodzież z naszej parafii. Dziękuję opiekunom, za opiekę i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem zimowiska.