1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień, w niedziele 6 marca. Msze Święte z nauką ogólną będą w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:20, w Sobiborze Stacji o 15:30.

Rekolekcje będzie głosił ks. Andrzej Kania z Dęblina. Spowiedź w czasie rekolekcji przed każdą Mszą Świętą.

Także za tydzień, ale od środy będą trwały rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły. Plan rekolekcji jest w naszym kalendarzu parafialnym, wisi w gablocie przed kościołem (kaplicą) i na naszej stronie internetowej.

2. Spotkanie dla Rodziców dzieci klas trzecich, przed I Komunią Świętą, odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9:00 w sali pod klasztorem.

3.Przypominamy, że trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych oraz w Koronce do Bożego Miłosierdzia.

4. Tak jak ogłaszaliśmy chcemy jeszcze rozprowadzać cegiełki na budowę Diecezjalnego Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Cegiełki są w cenie od 5 złotych do 50.

5. Natomiast już za tydzień będzie można nabyć BARANKI PASCHALNE na stół wielkanocny, które rozprowadza CARITAS. Cena jednego baranka 5 PLN.

6. Przypominamy, że od wczoraj przez kolejne 4 soboty do 24 marca włącznie trwają katechezy dla Rodziców i Chrzestnych. Zapraszamy na wieczorną Mszę Święta, a po niej katecheza w sali pod klasztorem.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Tajer i Cichowskich z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 10marca na godz. 8:00 Rodziny:Kamińscy, Suproniuk i Rusińscy z ul. Nadbużańskiej 44, 46 i 48.

8. Wielkie Bóg zapłać mówimy wszystkim, Parafianom i Gościom za dzisiejsze ofiary na tace, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, oraz za wszystkie dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru.

9. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy zechcą złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz biskup Kazimierz Gurda, pamiętajmy w modlitwie o nim, i o wszystkich, którzy mają za patrona św. Kazimierza – królewicza.