1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Kania z Dęblina. Ks. Andrzej jest proboszczem i budowniczym kościoła Bożego Miłosierdzia w Dęblinie. I od razu dodam, że tak jak zawsze we wtorek, będziemy mogli swoim darem serca wesprzeć działa które prowadzi ks. Andrzej.

Dziś Msze Święte z nauką ogólną:

w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00;

w Sobiborze Wsi o 14:20; w Sobiborze Stacji o 15:30.

W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką:

w Orchówku o godz. 9:00 i 18:00;

w Sobiborze Stacji o 15:30; w Sobiborze Wsi o 16:40.

2. Rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły: we środę, czwartek i piątek z podziałem na dwie grupy. Dzieci starsze: klasy IV, V, VI i VII zapraszamy na godz. 8:00. Dzieci młodsze, przedszkolaki, 0, oraz klasy I, II i III, zapraszamy na godz. 9:00. Wraz z dziećmi zapraszamy rodziców, zwłaszcza tych młodszych dzieci. Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły już teraz dziękuję za pomoc w doprowadzeniu i odprowadzeniu dzieci na rekolekcje. Dlatego proszę wszystkich o pomoc i modlitwę w intencji tych rekolekcji dla dzieci jak i dla dorosłych.

Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w rekolekcje, będą zaproszeni księża.  Dlatego, kto może niech w czasie rekolekcji pojedna się Bogiem przez spowiedź świętą. Prosimy, abyście zachęcili swoich bliskich, domowników, do tego aby skorzystali z daru rekolekcji, modlitwy, i słuchania Bożego Słowa.

3. Dziś i tylko dziś po Mszy Świętej możemy nabyć BARANKI PASCHALNE na stół wielkanocny. Baranki wyłożone są na ołtarzu bocznym, a rozprowadza ja CARITAS w cenie po 5 zł. Jak zawsze, kto dziś nie ma pieniędzy, może wziąć baranka a pieniądze oddać przy innej okazji.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które w wielkim poście, pomagają nam przybliżać się do męki Pana Jezusa i ją rozważać. W niedziele „Godzinki o Męce Pańskiej” o godz. 8:30, „Gorzkie żale” o godz. 17:30 i „Droga krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00.

Szczególnie dziś zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych rekolekcji, będziemy się modlić w intencji tych z naszej parafii, którzy już dawno nie korzystali z sakramentu spowiedzi świętej.

5. Jutro drugi poniedziałek miesiąca i Msza Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Z racji na rekolekcje nie będzie po Mszy konferencji i adoracji eucharystycznej.

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które już składacie i za wszystkie ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom: Kamińskich i Rusińskich z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 17 marca na godz. 8:00 Rodziny:Skulskich, Kędzierskich i Jurczyk z ul. Nadbużańskiej52, 54 i 56.

8. W gablocie przed kościołem wisi komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o składaniu oświadczeń

9. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Te podziękowania jak zawsze kierujemy do Parafian, Gości, Sympatyków i Dobrodziejów, Czcicieli naszej Matki Bożej Pocieszenia.

10. Opiece Matki Bożej polecajmy nasze rekolekcje, ks. Andrzeja, rekolekcje które głosi o. Andrzej i o. Piotr, i do Matki Bożej wołajmy razem: Pod Twoją obronę…