1. Trwa nasza Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek kolejne spotkanie nowennowe: o 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza Święta. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe na godz. 17:30, aby śpiewać litanie do Matki Bożej w naszym sanktuarium. To zaproszenie kierujemy do Wszystkich, także do młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zachęcamy też, aby po majówce pozostać na Mszy Świętej, która jest dopełnieniem modlitwy do Matki Bożej.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy przez te 3 dni na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00. W piątek będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata, rano nawiedzimy chorych z Komunią Świętą a w Sobiborze Wsi Msza Święta o godz. 16:00.

4. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w kościele i kaplicach tak jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, aby tego dnia wywiesić przed domem flagi narodowe.

5. W związku z tym, że w tym tygodniu mamy kilka dni wolnych i świąteczny, a pomiędzy nimi jest piątek, biskupi polscy udzielają dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.

6. Także w piątek 4 maja wspomnienie św. Floriana – męczennika i patrona strażaków. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Strażakom, Ochotnikom i Zawodowym za stałą życzliwość i pomoc, której wszyscy i zawsze doświadczamy.

7. W sobotę 5 maja kolejna Msza Święta za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18:00. Zapraszamy Parafian, Gości, Żywy Różaniec i wszystkich Czcicieli Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę rozpoczynamy też nabożeństwa fatimskie, które będą trwać przez sześć kolejnych pierwszych sobót miesiąca.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Początek skupienia o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 podczas adoracji w kościele medytacja fatimska. Po sumie konferencja dla Żywego Różańca. Taca z tej niedzieli to nasze wsparcie Funduszu Remontowego Kościoła i Klasztoru, za które już dziś Wszystkim, Parafianom i Gościom z serca dziękujemy.

9. Także za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9:00 odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej. Zapraszamy Dzieci i Rodziców.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom Stolarskich i Kunz z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 5majaDwie Kunz (Juniorzy) i rodzinę Fornal z ul. Nadbużańskiej108 i 110.

11. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy:

Drodzy Diecezjanie! Zapraszam Was serdecznie na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 13 maja br. w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, pod hasłem: „Rodzina drogą Kościoła”. Tematyka jego dotyczyć będzie katolickiego wychowania dzieci i młodzieży, a także zadań rodziców w misji przekazu wiary.

Zapraszam na to spotkanie zarówno rodziny, małżonków, jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Parczewa. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza Was swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem – + Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Julita Magda Woźniak, panna, parafia tutejsza i Piotr Boczko, kawaler, parafia tutejsza. Zapowiedź III. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących po między tymi osobami, winien zgłosić je do Kurii Biskupiej w Siedlcach lub do kancelarii parafialnej.