1. Jutro jest drugi poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Święta o godz. 18:00, z modlitwą o uzdrowienie.

2. Przypominamy, że trwa miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich, Czcicieli Matki Bożej, Parafian i Gości do naszego sanktuarium na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy również do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego w każdy wtorek o 17:30 nabożeństwo i odczytywanie intencji, a o 18:00 Msza Święta w tych intencjach. Dziś, jak w każdą niedzielę o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek w naszym zakonie wspominamy św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci. W tym dniu po Mszy Świętej udzielamy dla dzieci i dorosłych specjalnego namaszczenia olejami św. Feliksa. Jest to także patronalne święto naszej szkoły. O godz. 8:00 dodatkowa Msza Święta dla całej społeczności naszej szkoły. Zapraszamy Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników na wspólną Mszę Świętą, w dniu urodzin św. Jana Pawła II.

4. Szkoła Muzyczna I stopnia we Włodawie serdecznie zapraszają na dwa koncerty. Dzisiaj o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Ludwika, i jutro czyli w poniedziałek o godz. 17.00 w Sali widowiskowej WDK. Dyrekcja szkoły przypomina, że 15 maja mija termin składania podań na nowy rok szkolny.

5. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom Filipczuk, Głowackich i Prokurat z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 19majarodziny:Książek, Madej i Korneluk, z ul. Kolejowej 1, 4 i 5.

6. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

- Agata Katarzyna Kapluk, panna, par. tutejsza i Gaweł Dominik Gawałkiewicz, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Zapowiedź I.

- Anna Ziętek, panna, par. Tutejsza i Jakub Krzysztof Jusiński, kawaler z Warszawy. Zapowiedź II;

- Małgorzata Emilia Król, panna, par. tutejsza i Paweł Wiencaszek, kawaler, par. Tutejsza. Zapowiedź II.

Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących po między tymi osobami, winien zgłosić je do Kurii Biskupiej w Siedlcach lub do kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia, a więc parafianom i gościom dziękujemy za ofiary, które składacie w różnej formie na potrzeby kościoła, klasztoru i naszej wspólnoty. Wszystkim życzymy Bożej łaski i obfitości Darów Ducha Świętego.

8. Zaproszenie Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie!Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet i takiego świadectwa potrzebujemy również w dzisiejszych czasach. Dlatego pragnę zaprosić na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę,27 maja br., pod hasłem:„Kobieta – Życie”. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie, by matki przyjechały wraz ze swoimi córkami,babcie z ich wnuczkami, szczególnie z tymi, które przygotowują się do przyjęcia w najbliższym czasie sakramentów św.: I komunii św., bierzmowania czy też małżeństwa. Niech w tym świętym miejscu doświadczą mocy Ducha Św. i jedności. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie
w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Z pasterskim błogosławieństwem – ks. Bp Kazimierz Gurda

9. Dziś jest 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Polećmy opiece Matki Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nas samych. Pod Twoją obronę…