1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 9:00 został poświęcony czerwony ornat na uroczystości i święta, który ufundowali uczestnicy lutowej pielgrzymki do Indii. Dziękujemy za ten dar.

2. Także dziś w naszym kościele w Lublinie na Poczekajce trzech naszych braci Diakonów przez posługę biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza otrzyma święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w modlitwie o tych naszych nowych kapłanach.

3. Jutro w kościele święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7:00 i 18:00.

4. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na nabożeństwa majowe o godz. 17:30, a w każdy wtorek do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego.

5. Przypominamy, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

6. Za tydzień w naszej parafii wielka uroczystość – na Mszy Świętej o godz. 9:00 I Komunia Święta dzieci:

- nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź w sobotę 26 maj o godz. 9:00, a następnie próba generalna;

- w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 nie będzie Godzinek do Matki Bożej;

- natomiast tak jak rok temu zapraszamy parafian – stałych bywalców Mszy o godz. 9:00, na dodatkową Mszę Świętą o godz. 7:30. Chcemy, aby o godz. 9:00 ławki w kościele były dla Rodziców i Gości naszych Dzieci.

7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom Książek i Korneluk, z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy rodziców klas trzecich, w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

8. Wszystkich przyszłych i aktualnych Rodziców i chrzestnych zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym serię katechez przed chrztem świętym. Pierwsza katecheza w najbliższą sobotę 26 maja w sali pod klasztorem po wieczornej Mszy Świętej. Kolejne katechezy, w kolejne soboty.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać po raz XI Święto Dziękczynienia. Po Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na budową Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Wczoraj w naszym sanktuarium gościliśmy wspólnotę Oazy Rodzin z Lublina. Grupa liczyła 80 osób. Bardzo dziękujemy Paniom Kucharkom z naszej szkoły za przygotowanie posiłku a Panu Dyrektorowi za gościnność i otwartość.

11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, te na tace, do skarbonek, przekazywane w zakrystii i wpłacane na nasze konto. Te podziękowania kierujemy do Parafian, Gości, Dobrodziejów i Sympatyków naszego sanktuarium.

12. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

- Agata Katarzyna Kapluk, panna, par. tutejsza i Gaweł Dominik Gawałkiewicz, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Zapowiedź II.

- Anna Ziętek, panna, par. Tutejsza i Jakub Krzysztof Jusiński, kawaler z Warszawy. Zapowiedź III;

- Małgorzata Emilia Król, panna, par. tutejsza i Paweł Wiencaszek, kawaler, par. Tutejsza. Zapowiedź III.

Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących po między tymi osobami, winien zgłosić je do Kurii Biskupiej w Siedlcach lub do kancelarii parafialnej.