1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii Księdza Redaktora z Katolickiego Radia Podlasie, a parafianom i gościom za dzisiejsze ofiary na tace, które tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, przekażemy na potrzeby naszej diecezjalnej rozgłośni.

2. O. Proboszcz bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy brali czynny udział w oktawie Bożego Ciała i upiększali procesje swoją obecnością i zaangażowaniem.

3. Jutro jest drugi poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 z modlitwą o uzdrowienie.

4. W najbliższy wtorek zapraszamy po raz ostatni na nowennę do św. Antoniego. A w środę na odpust ku czci naszego Świętego Patrona.

Tego dnia Msze Święte w Orchówku tak jak w niedzielę:

- o 9:00 Msza Święta w intencji wszystkich naszych Parafian;

- o 11:30 – uroczysta suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu, w intencji wszystkich czcicieli św. Antoniego, uczestników Wielkiej Nowenny. Mszy Świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Parafiniuk – dziekan dekanatu Włodawa. Po sumie precesja Eucharystyczna, zapraszamy do udziału Parafian i Gości, Strażaków i Orchowianki w swoich pięknych strojach, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i Wszystkich, którzy pomogą uformować procesję;

- o 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców Włodawy.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 z pod kościoła OO. Paulinów wyruszy Marsz Życia. Zachęcamy do udziału w marszu, aby zamanifestować łączność z obrońcami życia. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

7. Trawa miesiąc czerwiec, miesiąc nabożeństw czerwcowych, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo o godz. 17:30 do naszego sanktuarium.

8. Zakończenie roku formacji dla ministrantów i oazowiczów odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 czerwca na Mszy Świętej o godz. 18:00. Po Mszy, której liturgię ubogacą Dzieci i Młodzież spotkanie przy ognisku.

9. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru, wszystkim którzy wspierają nas darem serca, a więc parafianom, gościom, sympatykom i dobrodziejom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i św. Antoniego.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół Rodzinom Nahuluk i Trzycińskich. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 16 czerwca na godz. 8:00 rodziny: Borodijuk, Rafał i Grzeszczuk z ul. Kolejowej 17, 17A i18.

11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki Marleny Prucnal. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

12. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Natalia Kościołek, panna, par. tut. i Hubert Artur Szachon, kawaler, par. NSJ we Włodawie. Zapowiedź II.

Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących po między tymi osobami, winien zgłosić je do Kurii Biskupiej w Siedlcach lub do kancelarii parafialnej.