1. Witamy serdecznie w naszej braterskiej i parafialnej wspólnocie nowego członka o. Marka Długołęckiego, który został przeznaczony do naszego domu w Orchówku. Będzie teraz posługiwał w naszej parafii. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Pocieszenia na nowej placówce zakonnej.
 2. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy Wszystkich Turystów, Wczasowiczów ale także Parafian do naszego sanktuarium na prywatną modlitwę w ciągu tygodnia jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 3. Przypominamy, że w naszym sanktuarium trwa nowenna przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy do udziału Parafian i Gości, Czcicieli Orchowskiej Matki Bożej. W każdą sobotę nabożeństwo o 17:30, a Msza Święta nowennowa o godz. 18:00.
 4. Wójt Gminy Włodawa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące opracowania Lokalnego Planu Rewitalizacji Gminy Włodawa. Odbędzie się ono w dniu 24 lipca 2018 r. o godz. 18.00, tj. we wtorek, w świetlicy wiejskiej w Orchówku.
 5. We wtorek, 31 lipca z Włodawy wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników oraz do duchowego udziału w pielgrzymce.
 6. W środę, 25 lipca przypada święto św. Jakuba apostoła i męczennika, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Już dziś po Mszy Świętej poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Poświęcenia pojazdów dokonamy także we wtorek. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA.
 7. Informujemy, że 4 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00, na Mszy świętej sprawowanej przez        ks. bpa Kazimierza Gurdę, będzie miało miejsce wielkie wydarzenie w naszej parafii. Nasz kosciół parafialny zostanie podniesiony do rangi Saktuarium diecezjalnego MBP. Zachęcamy gorąco wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Szczegółowy plan świętowania na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.
 8. Do przeżycia tej podniosłej chwili dla parafii, przygotuje nas duchowo o. Dariusz Cichor – przeor Ojców Paulinów. Przed uroczystością tj. 2,3,4 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie głosił do nas Słowo Boże, za co już teraz, składamy Mu serdeczne Bóg zapłać.
 9. Informujemy, że 16 lipca 2018 r., pięcioro dzieci z naszej parafii udało się do Zakroczymia w celu odbycia letnich rekolekcji oazowych. Prosimy o modlitwę w ich intencji i życzymy im owocnych przeżyć duchowych.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, folderki i pocztówki naszego Sanktuarium. Zachęcamy do czytania i pogłębiania  wiedzy religijnej, także historii naszego kościoła.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom: Bereściuk, Pastuszuk z ul. Strażackiej. Za kwiaty serdecznie dziękujemy nowożeńcom. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 28-go lipca na godz. 8:00 następujące rodziny: Bednarczuk, Piskała z ul. Strażackiej  oraz Masiukiewicz z ul. Wesołej.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantkom tego tygodnia, a więc Jakubom, Krzysztofom, Martom i Annom, oraz wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia oraz opieki naszej Matki Bożej Pocieszenia.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wszystkie ofiary przekazywane w zakrystii czy wpłacane na konto bankowe, są świadectwem waszej życzliwości i wsparcia dla dzieł, które razem prowadzimy. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane serce pamiętając o Was w naszej zakonnej modlitwie za dobrodziejów. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych, dobrego tygodnia i odpowiedniej pogody potrzebnej do pracy oraz wypoczynku.
 14. W tym tygodniu w naszej parafii, odbyły się dwa pogrzeby: pierwszy śp. Andrzeja Parczewskiego, drugi śp. Beaty Baczewskiej z parafii Zbereże. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…