1. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości – Turystów i Sympatyków, zapraszamy także i Parafian do naszego kościoła na chwilę modlitwy w ciągu tygodnia jak również do wejścia na wieżę widokową. Kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. W naszym sanktuarium trwa nowenna przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. W każdą sobotę nabożeństwo o 17:30, a Msza Święta o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek tj. 30.07.2018 r. po wieczornej Mszy św. w kościele Ojców Paulinów, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pątników GRUPY 17 wyruszającej z Włodawy. We wtorek 31 lipca po Mszy św. o godz. 7.00, z parafii p.w. św. Ludwika wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę w intencji pątników. Tych, którzy pragną pielgrzymować na sposób duchowy zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę Świętą, podczas której będziemy modlić się za pątników.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi zachęcają nas to trzeźwości, lecz także do podjęcia większego wyzwania zatytułowanego “100 dni abstynencji z okazji 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny”. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do Boga i naszych bliźnich.
 5. W czwartek 2 sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich jest obchodzone Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Za pobożne nawiedzenie kościoła tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 6. Przypominamy że 4 sierpnia br, tj. w sobotę o godz. 18.00, na Mszy Świętej sprawowanej przez ks. bpa Kazimierza Gurdę, nasz kościół zostanie podniesiony do rangi Sanktuarium diecezjalnego MBP. Zachęcamy gorąco wszystkich Parafian oraz Gości do zarezerwowana sobie czasu i wzięcia udziału w tej podniosłej uroczystości. Szczegółowy plan świętowania na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.
 7. Do przeżycia tej podniosłej chwili, będzie przygotowywał nas duchowo o. Dariusz Cichor, głosząc słowo Boże 1,2 i 3 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszego kościoła do wzięcia udziału w Triduum.
 8. Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach informuje o możliwości podjęcia nauki w tymże Studium. Szczegółowe informacje w gablocie przy wejściu do kościoła.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, folderki i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania artykułów o charakterze religijnym oraz poznawania historii naszego Sanktuarium.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom: Bednarczuk, Piskała z ul. Strażackiej  oraz Masiukiewicz z ul. Wesołej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 4-go sierpnia na godz. 8:00 następujące rodziny: Baj, Horszczaruk i Gorczyńskich z ul. Wesołej.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pragniemy odwdzięczyć się za Waszą życzliwość i ofiarność naszą codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 12. W tym tygodniu w naszej parafii, odbyły się dwa pogrzeby: pierwszy śp. Celiny Sidoruk, drugi śp. Haliny Mojsa. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…