1. Dziś w naszym kościele niedziela adoracyjna. Z tej racji o godz. 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach Dnia Skupienia. Po porannej Mszy Św. różaniec, o 11:00 medytacja fatimska. O 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień w niedzielę 12 sierpnia po koronce konferencja dla Żywego Różańca.
 2. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona jak co miesiąc, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na powyższy cel. Dziękujemy również za wszystkie inne ofiary: do skarbonek, na nasze konto i przekazywane w zakrystii.
 3. Przypominamy, że w każdą sobotę lipca i sierpnia trwa nowenna przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. O 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta.
 4. 31-go lipca wyruszyła z Włodawy 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej, będziemy polecać Bogu przez Maryję wszystkich pątników.
 5. W poniedziałek 6 sierpnia obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera, w czwartek święto św. Teresy Benedykty – patronki Europy, w piątek św. Wawrzyńca – diakona i męczennika, w sobotę św. Klarę – założycielkę II-go Zakonu św. Franciszka.
 7. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania.
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania, a przez to pogłębiania wiedzy religijnej, również o naszym sanktuarium.
 9. Wszystkich Gości i Parafian zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę przed oblicze naszej Matki Pocieszenia oraz do odwiedzenia wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.
 10. Z racji na duże zagrożenie naszych pomników i nagrobków będących na cmentarzu, które stwarzają stare i niebezpieczne drzewa, zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie wycinka w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a także podjęte kroki usprawnienia funkcjonowania cmentarza.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom: Baj, Horszczaruk i Gorczyńskich z ul. Wesołej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 11-go sierpnia na godz. 8:00 następujące rodziny: Bieleckich i Jakubik z ul. Wesołej.
 12. Wyrażamy naszą wdzięczność za wszelkie wsparcie duchowe i materialne wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do uroczystości podniesienia naszego Sanktuarium do rangi diecezjalnego. Bóg zapłać o. Dariuszowi Cichorowi za wygłoszenie Słowa Bożego. Wszystkim zaś za pomoc i okazane serce niech Bóg obficie wynagrodzi. Pamiętamy o Was w naszej zakonnej modlitwie.
 13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz dobrego tygodnia i pięknej pogody.