1. Przypominamy, że w każdą sobotę lipca i sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę Świętą o godz. 18:00.
 2. Wszystkich serdecznie zapraszamy do nawiedzenia naszego sanktuarium oraz do skorzystania z atrakcji turystycznej w postaci wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 6:30 do 19:00.
 3. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej łączymy się duchowo z siedlecką pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której polecamy pielgrzymów wstawiennictwu Matki Bożej Pocieszenia.
 4. W najbliższą środę 15 sierpnia, Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej i kolejna rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym kościele w Orchówku Msze Święte według porządku niedzielnego, a więc o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy Świętej nie będzie. Tradycyjnie, jak co roku o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie będzie Msza Święta o godz. 11:00, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Karbowiak. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania: Parafian, Gości, starszych i młodszych. Tego dnia na każdej Mszy świętej święcimy zioła i kwiaty.
 5. W następną niedzielę tj. 19 sierpnia, będzie głosił do nas Słowo Boże nasz współbrat o. Krzysztof Przybylski – odpowiedzialny za misje w naszej prowincji zakonnej. Po Mszy Świętej, będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby naszych braci misjonarzy. Zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego dzieła.
 6. Powoli zbliża się czas naszego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia i procesja różańcowa na cmentarz. Z tej racji przypominamy i prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich jak i całego cmentarza.
 7. W najbliższy poniedziałek i wtorek tj. 13 i 14 sierpnia, w naszym klasztorze będzie miał miejsce rozładunek drewna na opał zimowy. Pracę będziemy rozpoczynać o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie chętnych mężczyzn do pomocy, dysponujących czasem. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy Parafian i Gości do pomocy bliźnim w prosty sposób jakim jest oddanie krwi. Krew mogą oddać osoby powyżej 18 roku życia. Już jedna donacja może uratować życie trzem osobom.  Krew można oddać w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włodawie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:15 do 13:00.
 9. W piątek, tj. 17 sierpnia wspominamy w liturgii św. Jacka, prezbitera. Jest to patron ojca Proboszcza. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta, na godz. 18.00.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Jakubik z ul. Wesołej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 18-go sierpnia na godz. 8:00 następujące rodziny: Mackiewicz, Miazio i Kotlarek z ul. Wesołej.
 11. Witamy w naszym kościele sanktuaryjnym wszystkich Gości, tym którzy rozpoczęli swoje wakacje życzymy pogody ducha i regeneracji sił fizycznych, a tym którzy już wyjeżdżają bezpiecznego powrotu do domu. Ponadto pragniemy bardzo podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszego sanktuarium i naszej wspólnoty. Naszą wdzięczność wyrażamy codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim Wam życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego i owocnego tygodnia.
 12. Zapowiedzi przedślubne:

             Izabela Nahuluk, panna z par. tutejszej i Mateusz Karol Gryglicki, kawaler z par. Św. Ludwika we Włodawie. Zapowiedź I.