1. Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej parafii o. Krzysztofa Przybylskiego i o. Piotra Gudalewskiego – odpowiedzialnych za misje zagraniczne w naszej prowincji zakonnej, którzy głoszą do nas Słowo Boże. Po Mszy Świętej, będą zbierać ofiary do puszki na potrzeby naszych braci misjonarzy. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tego dzieła ewangelizacyjnego.

2. O. Proboszcz dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się w pielgrzymowanie i przeżywanie odpustu w Sobiborze Stacji. W pielgrzymce wzięło udział 62 pątników.

 3. Już za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie cmentarza i terenu wokół cmentarza. Naszych lektorów oraz młodzież oazową proszę o udekorowanie chorągiewkami trasy naszej procesji na cmentarz. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na ten czas wspólnego świętowania.

 4. Nasz odpust, tak jak co roku, będzie miał następujący przebieg:

- w sobotę 25 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia. O 18:00 Msza Święta. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MBP zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: Orchówek, Sobibór Wieś, Wołczyny, Sobibór Stacja i Żłobek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji.

- w niedzielę Mszy Świętych w kaplicach nie będzie. Msze w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę, o godz. 9:00, 11:30 uroczysta suma odpustowa połączona z dożynkami powiatowymi i Msza o godz. 18:00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył o. Artur Fredo, Rektor WSD Braci Kapucynów z Lublina. Prosimy o przygotowanie asysty i liturgii przez naszych ministrantów i oazę, oraz o włączenie się w procesję. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na włączenie się w to wspólne świętowanie.

5. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Mackiewicz, Miazio i Kotlarek. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 25-go sierpnia na godz. 8:00 następujące rodziny: Sosik, Reps i Karpińskich z ul. Wesołej.

6. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego.

 7. Ponawiamy zaproszenie do wspólnego świętowania odpustu oraz na modlitwę do naszego sanktuarium, które jest otwarte przez cały dzień. Informujemy, że do końca wakacji jest otwarta wieża widokowa po prawej stronie kościoła. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Izabela Nahuluk, panna z par. tutejszej i Mateusz Karol Gryglicki, kawaler z par. Św. Ludwika we Włodawie. Zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.