1. Dziś przeżywamy doroczny odpust ku czci naszej Orchowskiej Matki Bożej Pocieszenia połączony z dożynkami powiatowymi, jako dziękczynienie Boga za tegoroczne plony. Odpust można uzyskać na zwykłych warunkach, dla siebie, lub ofiarować go za jedną osobę zmarłą.

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Dziekanowi Dariuszowi Parafiniukowi za przewodniczenie Sumie Odpustowej, o. Arturowi Fredo – Rektorowi naszego WSD OFMCap. z Lublina, że mimo licznych zajęć i prac podjął się trudu głoszenia Słowa Bożego przez te dwa dni, podczas naszego odpustu. Bóg zapłać Ci Ojcze Arturze za twoją otwartość, braterską postawę i życzliwość.

Chcę też w tym krótkim słowie BÓG ZAPŁAĆ podziękować wszystkim, którzy włączali się przygotowanie i przeżywanie tego naszego odpustu. Wszystkim za wszystko z serca dziękuję.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie, o 17:30 nabożeństwo fatimskie, 18:00 Msza Święta, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę i Radio Maryja. Zapraszamy naszych Parafian i Gości, wszystkim którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, a więc niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpoczyna się konferencją o 10:30 w sali pod klasztorem. Taca z przyszłej niedzieli 2 września, to nasza ofiara na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, wsparcie i zrozumienie już teraz mówimy wielkie Bóg zapłać.

4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół Rodzinom: Sosik, Reps i Karpińskich. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę, 1-go września na godz. 8:00 rodziny: Łagoda, i Oniszczuk z ul. Wesołej oraz Kisiel z ul. Wrzosowej.

5. Informujemy wszystkich, a szczególnie rodziców i chrzestnych, że w naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez przygotowujących do sakramentu chrztu. Początek – pierwsze spotkanie w niedzielę 2 września po wieczornej Mszy Świętej. Katechezy będą się odbywać przez 4 kolejne niedziele, zawsze po wieczornej Mszy w sali pod klasztorem. Zapraszamy na te spotkania wszystkich, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko lub zostać rodzicami chrzestnymi.

6. Wszystkimi uczestnikom naszego wspólnego świętowania życzymy łaski Bożej i opieki naszej Matki na każdy dzień, a szczególnie na ten ostatni tydzień wakacji.

7. Zapowiedzi przedślubne:

Izabela Nahuluk, panna z par. tutejszej i Mateusz Karol Gryglicki, kawaler z par. Św. Ludwika. we Włodawie. Zapowiedź III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.