1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Za chwilę adoracja, różaniec i medytacja fatimska. O godz. 10.30 konferencja w ramach dnia skupienia dla narzeczonych w salce na dole pod klasztorem. Po Mszy św. wieczornej, pierwsza konferencja przedchrzecielna również w salce na dole klasztoru. Dziękujemy za Wasze ofiary na tace, które są wsparciem FUNDUSZU REMONTOWEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, oraz za wszystkie oznaki wsparcia naszych wspólnych dzieł.

2. Jutro radosny dzień dla dzieci i młodzieży tj. 3 września, początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do naszego kościoła sanktuaryjnego na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy się modlić o potrzebne łaski, Dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej na nowy rok pracy, wychowania i nauki.

3. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę, tj. 8 września o godz. 10.00 do sali pod klasztorem. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby przygotować się do służby ministranckiej i służyć przy ołtarzu Chrystusa. W tym celu prosimy zgłaszać się do o. Piotra Woźniackiego, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Rozpoczęcie nowego roku formacji oazowej ruchu ŚWIATŁO – ŻYCIE będzie miało miejsce dopiero w niedzielę 7 października na Mszy Świętej o godz. 9:00. Po Mszy pierwsze wspólne spotkanie. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, które brały udział w wakacyjnej oazie, ale także tych, którzy chcieliby dołączyć do naszej orchowskiej oazy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy w czwartek na wspólną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne: o 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza Święta w intencji powołań. W piątek rano nawiedzimy chorych naszej parafii z Komunią Świętą, a o 16:00 dodatkowa Msza Święta w Sobiborze Wsi. W kościele parafialnym o 17:30 nabożeństwo eucharystyczne, a o 18:00 Msza Święta.

6. Kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają drugi rok przygotowania, zapraszamy w niedzielę 9 września na Mszę Św. o godz. 11.30 i na spotkanie po Mszy. Prosimy pamiętać o indeksach.

7. Informujemy, że trwają prace na cmentarzu w celu usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu pomników i nagrobków. Ponadto od 3 września 2018 r. brama cmentarza będzie zamknięta na stałe. Wjazd na teren cmentarza będzie za pozwoleniem Administratora. Będziemy dokonywać rejestru wjeżdżających i wyjeżdżających. W tym celu została założona księga cmentarna. Klucze do bramy będą na furcie klasztornej, którymi dysponuje Administrator cmentarza.

8. Przypominamy, że w naszej parafii trwają katechezy przed chrztem dzieci dla Rodziców i Chrzestnych. Kolejna katecheza 9 września po wieczornej Mszy Świętej. Można jeszcze dołączyć do grupy, która rozpoczęła spotkania.

9. W sobotę będziemy przeżywać święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 z parafii NSJ we Włodawie wyruszy piesza dwudniowa pielgrzymka na odpust do Kodnia. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze.

10. W gablocie przed kościołem plakaty – zaproszenia na spotkania i pielgrzymki organizowane w naszej diecezji i w naszym dekanacie.

11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumna naszego seminarium, a nasze ofiary na tace przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

12. Także za tydzień Pan Sołtys Sołectwa Orchówek zaprasza na zebranie. Będzie ono miało miejsce o godz. 14:00 w naszej świetlicy. Temat zebrania to fundusz sołecki na 2019 r. i sprawy bieżące.

13. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary Rodzinom: Łagoda, Oniszczuk i Kisiel. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 8 września na godz. 8:00 rodziny: Dolińskich,  Dujniczuk i Kapluk z ul. Nowej.

14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz dobrego tygodnia i pięknej pogody.

15. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka Zofia Karaczewska i nasz parafianin Andrzej Pruszkowski – Sołtys sołectwa Orchówek, którego pogrzeb będzie 4 września o godz. 12.45. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…