Znalezione obrazy dla zapytania ziemia świeta

***

ZIEMIA ŚWIĘTA + JORDANIA

 

Magdala – Góra Tabor – Nazaret – Kana Galilejska – Góra Karmel – Cezarea Nadmorska – Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabga – Rzeka Jordan – Amman  – Jerash – Madaba – Góra Nebo – Petra – Morze Martwe – Betlejem – Jerozolima

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na parkingu przy kościele w Orchówku i wyjazd autokarem o godz. 8:30. Msza Święta na lotnisku, odprawa i wylot o godz. 15:25. Przylot do Tel Awiwu o godz. 20:15. Przejazd na nocleg w okolicach Tyberiady.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do dawnej Magdali, gdzie mieszkała Maria Magdalena. Wjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Nazaretu: bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej – miasta Heroda, rzymskiej stolicy Palestyny z czasów Nowego Testamentu, miasta krzyżowców. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw.Następnie wizyta w Kafarnaum i w Tabdze (kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra). Przejazd nad rzekę Jordan, gdzie istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Ammanie.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Petrze.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: skarbiec, amfiteatr, grobowce królewskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na wybrzeżu Morza Martwego.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Grota Mleczna. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Góra Oliwna: kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i kościół Wszystkich Narodów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Stara Jerozolima: Ściana Płaczu, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), konwent Ecce Homo, bazylika Grobu Bożego. Góra Syjon: Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia NMP. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

 

DZIEŃ 10

Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 11:25. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 14:25. Przejazd do Orchówka i zakończenie pielgrzymki.

 

***

 

Termin: 8-17. 05. 2019

Cena: 5360 PLN

Stali Klienci*: 5090 PLN

/* Stali klienci, to uczestnicy pielgrzymek, którzy brali udział w wyjazdach z biurem ARCUS:

do Italii w 2013 i 2014; do Izraela w 2015; do Chorwacja w 2016 i do Portugalii w 2017 roku./

***

 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem w Izraelu i w Jordanii;
 • 9 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 ***

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 80 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Transferu autokarem Orchówek – Warszawa – Orchówek: 115 PLN
 • Opłaty za chustę pielgrzyma: 15 PLN;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 PLN;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi. 

 ***

UWAGI:

 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • W przypadku jeżeli godzina przylotu do Tel Awiwu w dniu 1. zmieni się na wcześniejszą, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu obiadokolację. Jeżeli godzina wylotu z Tel Awiwu do Warszawy w dniu 10. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu śniadanie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich;
 • Pielgrzymka ma charakter religijno-turystyczny, każdy Uczestnik powinien przed pielgrzymką przystąpić do sakramentu Bożego Miłosierdzia;
 • Cena może ulec niewielkiej zmianie, niezależnej od Organizatorów, spowodowanej np. zmianą ceny paliwa, biletu lub kursu dolara.

 ***

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy zapisie na pielgrzymkę Uczestnik podaje swoje dane: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, numer telefonu oraz wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki. Wpłaty zaliczki, opłaty za pielgrzymkę oraz opłaty za transfer do Warszawy  i chustę pielgrzyma można dokonać w gotówce w klasztorze w Orchówku lub przelewem na konto bankowe parafii. Numer konta na stronie internetowej parafii i klasztoru. Drugą część (pozostała po wpłacie zaliczki) można też wpłacić na konto biura ARCUS w Bydgoszczy.

 

ORGANIZATORZY PIELGRZYMKI:

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS ul. Chodkiewicza 15; 85-065 Bydgoszcz;  www.arcus.org.pl tel./fax: 052 3251 222, i Parafia Św. Jana Jałmużnika w Orchówku, ul. Nadbużańska 63, tel. 082 572 17 20; email: orchowekapucyni@gmail.com

***

 

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ TYLKO DO 30 LISTOPADA 2018 R.

***

Na dzień 05.02. zapisało się 38 osób.

Zostało 2 wolnych miejsc.

***

spotkanie organizacyjne, odbędzie się 30 MARCA 2019 r., po wieczornej Mszy Świętej w salce duszpasterskiej w klasztorze

 

***

 Znalezione obrazy dla zapytania izrael i jordania