1. Jutro październik – miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy codziennie o 17.30 do wspólnej modlitwy. Szczególnie liczmy na obecność kandydatów do bierzmowania, dzieci, młodzieży i ministrantów.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowenny podczas Mszy Św. o godz.18.00.
 3. W czwartek 4 października zapraszamy na uroczystość odpustową św. Franciszka z Asyżu. Kazania wygłosi ks. Jarosław Czech, proboszcz z Różanki. Poranna Msza o godz. 9:00. Główna  Msza Św. o godz. 18:00. a po niej nabożeństwo Transitus, pamiątka śmierci św. Franciszka.
 4. W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Rano odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę Świętą o 18.00. W Sobiborze Wsi Msza Święta o godz. 16:00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17:30 i Mszę Świętą o 18:00, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę i Radio Maryja. Zapraszamy wszystkich którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna i dzień skupienia narzeczonych. Konferencja dla narzeczonych o 10:30 w sali pod klasztorem, potem Msza o 11.30. Taca z przyszłej niedzieli, to nasza ofiara na fundusz remontowy.
 7. Chłopców po I Komunii Św. zapraszamy do grona kandydatów na ministrantów. Zbiórki w soboty o godz. 10.00 w sali pod klasztorem.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom Kapluk, Dujniczuk i Baj. Na kolejne sprzątanie zapraszamy w sobotę 6 października o godz. 8:00 rodziny: Sidoruk, Dejniczuk, Zarczuk z ul Szkolnej 13, 6 i 23.
 9. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników i Kalendarz Dożynkowy na 2019 rok.
 10. 7 października br. odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: Jak być mężczyzną we współczesnym świecie” które przybliży ks. dr Piotr Pawlukiewicz znany i ceniony rekolekcjonista. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 11. 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Szczegóły na stronie stadionmlodych.eu i na plakacie w gablocie.
 12. Wraz z o. Wojciechem Gwiazdą zapraszamy na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 8-17 maja  2019 r. Kwota wyjazdu 5360 zł. Dla stałych pielgrzymów są przewidywane zniżki. Zostało 13 miejsc. Szczegóły wyjazdu zostały podane na stronie internetowej w zakładce „pielgrzymki”.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia i pięknej pogody.
 14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Janina Karaczewska. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…