1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przy tej okazji po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, w celu wsparcia uzdolnionej młodzieży. Dzieło to jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

2. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 11.30, będzie miało miejsce spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. Za tydzień, 21 października, będziemy przeżywać niedzielę misyjną, którą rozpoczniemy tydzień modlitw w intencji misji. Okolicznościowe Słowo Boże podczas Mszy Świętej wygłosi do nas o. Mariusz Zacharkiewicz – kapucyn, były misjonarz z Gabonu. Taca z tej niedzieli będzie przekazana na potrzeby misji prowadzonych przez nasz kapucyński Zakon.

4. Przypominamy, że trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę codziennie na godz. 17:30, by wspólnie wypraszać u Matki Bożej Pocieszenia potrzebne łaski dla Kościoła.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie oazy tj. Ruchu Światło – Życie. Pierwsze spotkanie w niedzielę za dwa tygodnie tj. 28 października po Mszy Świętej o godz. 9:00 w sali pod klasztorem.

          6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, na których wpisujemy czytelnie imiona naszych zmarłych i składamy w kopercie na tacę lub w zakrystii. Przez cały miesiąc będziemy modlić się za zmarłych w naszym sanktuarium. O 17:30 różaniec, a o 18:00 Msza Święta w ich intencji.

7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu i na grobach naszych bliskich zmarłych. Prosimy o segregację śmieci, które wyrzucamy do poszczególnych boksów. Z tej też racji Sołtys wsi Orchówek zaprasza wszystkich chętnych w dniu 15.10.2018 r. (poniedziałek) do sprzątania cmentarza parafialnego. Pracę rozpoczynamy o godz. 8.00. Prosimy wziąć ze sobą grabie.

8. Księga intencji mszalnych na 2019 rok, będzie dostępna na początku listopada. Ogłosimy, kiedy będzie już gotowa.

9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół Rodzinom: Gryciak z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Hładoniuk i  Kornelukz ul. Szkolnej.

10. Składamy wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszego sanktuarium, klasztoru i wspólnoty. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MBP oraz błogosławionego tygodnia.