1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej też okazji Słowo Boże głosi do nas o. Mariusz Zacharkiewicz – kapucyn, były misjonarz z Gabonu. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które są wsparciem dla misji prowadzonych przez nasz Zakon.

 2. Zarząd Wspólnoty Gruntowej w Orchówku zaprasza na zebranie udziałowców w sprawie losowania działek na pozyskanie drewna opałowego, które odbędzie się 22 października 2018 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej.

 3. We wtorek 23 października 2018 r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej, z inicjatywy pana Piotra Gorgola odbędzie się spotkanie w sprawie termomodernizacji dotowanej ze środków państwowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 4. Sołtys wsi Orchówek zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 28 października o godz. 14.00 w świetlicy w Orchówku. Szczegóły w gablocie.

 5. W następną niedzielę, 28 października odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Będziemy zbierać ofiary dla wiernych z Pakistanu.

 6. Także w następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 11.30, w dolnej salce klasztornej będzie miało miejsce spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy A. Obecność obowiązkowa.

 7. Również w niedzielę tj. 28 października po Mszy Świętej o godz. 9:00 w sali pod klasztorem odbędzie się spotkanie oazy tj. Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

 8. Przypominamy, że trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę codziennie na godz. 17:30, by wspólnie wypraszać u naszej Matki Pocieszenia potrzebne łaski dla całego Kościoła.

 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, na których wpisujemy czytelnie imiona naszych zmarłych i składamy w kopercie na tacę lub w zakrystii. Przez cały miesiąc będziemy modlić się za zmarłych w naszym sanktuarium. O 17:30 różaniec, a o 18:00 Msza Święta. Pamiętajmy też o tym, aby zadbać o porządek na naszym cmentarzu i na grobach naszych bliskich oraz segregować śmieci, które wrzucamy do poszczególnych boksów.

 10. Informujemy, że na majową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii zapisało się już 37 osób. Zostało już tylko 3 miejsca. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce w celu poznania ojczyzny Pana Jezusa.
 11. Dziękujemy serdecznie osobom, które zaangażowały się w prace porządkowe na cmentarzu. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Horszczarukowi za wywiezienie śmieci z boksów cmentarnych.

 12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół Rodzinom: Hładoniuk i Korneluk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Fik, Kowalewskich i Panek z ul. Szkolnej.

 13. Składamy wyrazy wdzięczności za ofiary składane na rzecz naszego kościoła, klasztoru i wspólnoty. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.