1.             Dziś 11 listopada – Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to szczególny dzień pamięci i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju i tych którzy polegli w jego obronie. Przy tej okazji bardzo dziękujemy, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku, za poprowadzenie uroczystej akademii poświęconej tematyce patriotycznej.

2.             Jutro drugi poniedziałek miesiąca. W kościele parafialnym o 18:00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy katecheza i adoracja eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy potrzebują uzdrowienia duchowego i fizycznego.

3.             Przypominamy tym, którzy jeszcze nie wypisali imion swoich bliskich na kartkach wypominkowych, że mogą to zrobić, aby dołączyć ich do listopadowej modlitwy za zmarłych. Codziennie o 17:30 różaniec i wyczytywanie imion zmarłych, a o 18:00 Msza Święta w ich intencji.

4.             Informujemy, że termin wycinki drzew na cmentarzu przesunął się na ten tydzień. W celu usprawnienia prac, w dniu 13 listopada prosimy o przybycie do pomocy na godz. 8.30 naszych parafian. Jeśli ktoś ma ciągnik i przyczepę, a może w tym dniu przybyć, to bardzo prosimy o wsparcie.

5.             W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi niebotycznych kosztów grobowców, czy też stawiania nagrobków na cmentarzu, chcemy obwieścić, że nic takiego nie ma miejsca. Kiedy zostanie przygotowany regulamin cmentarza, wówczas wszystkie kwestie zostaną przedstawione i wyjaśnione. Informujemy, że od 12 listopada, rozpoczynamy prace inwentaryzacyjne na naszym cmentarzu.

6.             Informujemy, że jest już księga intencji mszalnych na 2019 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy Świętych na przyszły rok.

7.             Wszystkich naszych wiernych, pragniemy poinformować, że w okresie adwentu rozpoczniemy w naszej parafii przygotowania do misji ewangelizacyjnych, które będą miały miejsce w dniach od 2-go do 9-go czerwca. Przygotowanie będzie miało charakter modlitweno-organizacyjny. Już teraz prosimy wszystkich o modlitwę w intencji owocności misji.

8.             W sobotę 17 listopada, zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie ewangelizacyjne ze wspólnotą Eleos. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w salce pod klasztorem. Prosimy wziąć ze sobą coś do picia. Obiad będzie na miejscu. Obecność obowiązkowa.

9.             W kolejną niedzielę tj. 18 listopada spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Obecność obowiązkowa.

10.          Dziękujemy za posprzątanie naszego sanktuarium i ofiary na kościół rodzinom: Lejnert, Czoboda  i Czoboda. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Dejniczuk,  Jurek i Pacek z ul. Szkolnej.

11.          Wszystkim, którzy wspierają nasze sanktuarium i klasztor swoją modlitwą, pomocą, życzliwością i ofiarą składamy wielkie Bóg zapłać i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za Was.  Życzymy Wam obfitości łaski Bożej i błogosławionego tygodnia.

12.          W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Stanisława Zadroga. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…