1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy: w środę Ofiarowanie NMP, a w czwartek św. Cecylię – patronkę chórów kościelnych i organistów. Z tej okazji już dziś składamy naszym Paniom Organistkom gorące życzenia i dziękujemy za ich posługę.

2. Przypominamy, że trwa nasza listopadowa modlitwa za zmarłych. Można jeszcze dołączyć imiona swoich bliskich do tej modlitwy. Na ławkach są jeszcze kartki wypominkowe.

3. Dziś na sumie poświęcimy (poświęciliśmy) opłatki wigilijne, które wraz z kalendarzami będziemy roznosić po domach naszych parafian. W kalendarzach jak w poprzednim roku zamieściliśmy listę parafian, którzy przyjęli w naszym kościele chrzest święty, i tych którzy odeszli do Pana.

4. Roznoszenie opłatków rozpoczniemy w najbliższą sobotę 24 listopada. Od godz. 10:00 udamy się do parafian zamieszkałych w Żłobku Małym i Dużym, oraz w Sobiborze Stacji. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci. Za złożone przy tej okazji ofiary za opłatki i kalendarze, już teraz bardzo dziękujemy. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy, jest już na naszej stronie internetowej.

5. Za tydzień w niedzielę 25 listopada, będziemy łączyć się w modlitwie z Kościołem prześladowanym. Po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla chrześcijan cierpiących z powodu swojej wiary.

6. Informujemy, że jest księga intencji mszalnych na 2019 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy Świętych na przyszły rok.

7. Przypominamy wszystkim naszym parafianom, że w okresie adwentu rozpoczniemy przygotowania do misji ewangelizacyjnych, które będą miały miejsce w czerwcu przyszłego roku. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji, za prowadzącego i uczestników.

8. Informujemy, że termin wycinki drzew na cmentarzu znowu się przesunął z przyczyn niezależnych, a mianowicie z powodów zdrowotnych jednego z pilarzy specjalistów, którzy podjęli się usunięcia drzew. Obwieścimy wiadomość, gdy wszystko zostanie ustalone.

9. W kolejną niedzielę tj. 25 listopada, po Mszy Świętej o godz. 11.30 w salce na dole pod klasztorem odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.

10. Pragniemy poinformować, że w następną niedzielę tj. 25 listopada, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie po Mszy Świętej o godz. 9.00, będzie miało miejsce spotkanie dla Mam, które poprowadzą Magda Grabowska i Iza Herman. Wieczorem zaś o godz. 19.00, odbędzie się koncert chóru “Fletnia Pana”, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kościół rodzinom: Dejniczuk,  Jurek i Pacek. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 8:00 rodziny: Szewc i  Dujniczuk i Borodijuk z ul. Szkolnej.

12. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w nabożeństwach różańcowych w sobotę 24 listopada na godz. 14.00 do kina we Włodawie. Wszelkich informacji na temat opłat i organizacji wyjścia udziela p. Małgorzata Sakowicz – katechetka.

13. Wielkie Bóg zapłać mówimy Wszystkim, którzy wspierają nas różnymi darami: modlitwą, przekazywanymi ofiarami, życzliwością, zrozumieniem i wszelką pomocą. Niech Bóg hojnie Was wynagrodzi za okazane dobro. My ze swej strony obiecujemy modlitwę w Waszej intencji.

14. W tym tygodniu odszedł z do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bazyli Kuźmiczuk. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…