1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja, dlatego zapraszamy codziennie w dni powszednie do naszego sanktuarium na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, na godz. 6:35 i na Mszę Roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, która oczekuje na sakrament bierzmowania.

2. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych. Dziś także rozpoczynamy przygotowanie do misji ewangelizacyjnych w naszej parafii.

3. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Tych do których nie dotarliśmy, lub których nie było w domu zapraszamy po opłatki i kalendarze do zakrystii, lub kancelarii parafialnej.                                                                                                                                       

4. Dziś po Mszy Świętej można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy w zależności od wielkości: 5, 10, 15 i 20 zł za sztukę. Jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany na to, aby zakupić świece, może wziąć świecę, a pieniądze zwrócić w kolejną niedzielę.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo, na 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek również nabożeństwo o 17.30 i Msza Święta o godz. 18:00, podczas której będziemy wynagradzać NSPJ za nasze grzechy i całego świata. O 16.00 Msza Święta w Sobiborze Wsi.

6. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i imieniny o. Andrzeja Dejera. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o godz. 18:00. O 12:00 zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI.

7. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W Orchówku Msze Święte z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza z nauką o godz. 14:20, a w Sobiborze Stacji jak dojedziemy ok. 15:30. Program całych rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

8. Za tydzień również będziemy przeżywać w kościele niedzielę AD GENTES, a więc dzień jedności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla katolików żyjących za naszą wschodnią granicą.

9. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11.30 w salce pod klasztorem odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania obydwu grup. W kolejną niedzielę tj. 9 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa

8. Przypominamy, że od dzisiejszej  niedzieli jest możliwość zapisania się na ferie zimowe w Chochołowie koło Zakopanego, które będą miały miejsce w dniach 10-16 lutego 2019 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu, terminu, kosztów, będą podane na naszej stronie internetowej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 100 PLN, podać imię i nazwisko oraz telefon do Rodziców, a także zgodę na przetwarzanie danych.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Cenkała, Kazimiruk i Wołczuk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 7 grudnia (piątek) po Mszy św. o 18.00 rodziny: Straczuk, Mackiewicz i Dąbrowskich z ul. Leśnej.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Życzymy wszystkim, aby Maryja przewodniczka adwentowego oczekiwania na przyjście Pana, wypraszała u Boga błogosławieństwo i potrzebne łaski do owocnego przeżywania okresu adwentu.