1. Dziś ostatnia niedziela adwentu. Jutro zaś Wigilia Bożego Narodzenia, podczas której należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stole wigilijnym nie powinno być również alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia.  

2. Jutro, w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, Pasterka w naszym sanktuarium i kaplicach o godz. 24.00. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę. Na naszej stronie internetowej i w gablocie przed kościołem jest już program kolędy.

3. W naszym kościele jest jeszcze okazja, by nabyć świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Pozostały jeszcze świece po 5 i 15 złotych. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.

4. Przypominamy, że dziś po Koronce do Miłosierdzia Bożego, w salce pod klasztorem odbędzie się spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Za tydzień w Niedzielę Świętej Rodziny, po Mszy Świętej o godz. 9:00, dzieci i młodzież z naszej scholi oraz chóru szkolnego, które prowadzi Pani Organistka, zapraszają na koncert kolęd. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu.

7. Przypominamy, że od stycznia 2019 r., zostaną wprowadzone w naszym sanktuarium, comiesięczne Msze Święte w intencji małżeństw. W II sobotę miesiąca Msza Św. z nabożeństwem o dar potomstwa, a w IV sobotę miesiąca Msza Św. o pogłębienie więzi małżeńskiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na plakatach przed kościołem. Zachęcamy do udziału w modlitwie za małżonków i propagowania tej inicjatywy duszpasterskiej.

8. Informujemy, że jest możliwość zapisywania się na ferie zimowe, które będą w lutym 2019 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu, są podane na naszej stronie internetowej. Zapraszamy chętnych do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 8-17 maja  2019 r. Zostało jeszcze tylko trzy wolne miejsca. Chętnych do odwiedzenia Ziemi Świętej prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, furty klasztornej lub mailowo. Szczegółowe informacje podane są na naszej stronie internetowej.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Kołomańskich, Mackiewicz i Brzezińskich. Na kolejne sprzątanie świątyni zapraszamy w sobotę 29 grudnia na godz. 8.00 rodziny: Nicpon, Klimiuk z ul. Leśnej.

11. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do Wszystkich, którzy przed Świętami, szczególnie wczoraj pomagali przy różnych pracach w kościele i klasztorze. Tu myślę o naszej młodzieży oazowej i ministrantach, która pod kierownictwem p. Zofii Korneluk pomagała nam przy dekoracji kościoła, choinek i szopki. Dziękujemy też za dary, którymi się z nami dzielicie na stół wigilijny i za wszelkie dobro, które w tym szczególnym czasie dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem. Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Życzymy Wam dobrej, pełnej miłości i pokoju atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia.