1. Dziś w Kościele przeżywamy NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich Rodzinach, a szczególnie przeżywających różnorakie trudności i kryzysy. W modlitwach pamiętajmy również o naszych Braciach, którzy w naszym klasztorze odbywają swoje rekolekcje przed złożeniem profesji wieczystej. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, na godz. 15:00, podczas której będziemy polecać rodziny z naszej parafii i Braci rekolektantów.  

2. Jutro 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2018. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, na godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za miniony rok i prosić o łaski na kolejny.

3.. We wtorek będziemy świętować Nowy Rok 2019 obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w sanktuarium i kaplicach według porządku niedzielnego. Informujemy, że za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla osoby zmarłej. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej 1-go stycznia jest obowiązkowe.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18:00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi, Msza Święta o godz. 16:00.

5. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na pierwszej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła, które będzie można wziąć do swego rodzinnego domu. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje prowadzone przez naszą Zakonną Prowincję.

6. Przyszła niedziela to również Niedziela Adoracyjna. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Po między pierwszą a drugą Mszą Świętą tradycyjnie adoracja eucharystyczna i rozważanie maryjne. Zaś po Mszy Świętej o godz. 18.00, w salce pod klasztorem konferencja przedchrzcielna dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko i rodziców chrzestnych.

7. Świąteczne spotkanie opłatkowe dla Ruchu Światło-Życie działającego przy naszej parafii odbędzie się w niedzielę 6 stycznia o godz. 14:00, w salce pod klasztorem.

8. Przypominamy, że 12 stycznia 2019 r., tj. w II sobotę miesiąca Msza Św. z nabożeństwem o dar potomstwa, jak również w intencji matek w stanie błogosławionym oraz mężów przygotowujących się do roli ojca, a w IV sobotę miesiąca Msza Św. o pogłębienie więzi małżeńskiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na plakatach przed kościołem.

9. W następną niedzielę, 6 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 w salce pod klasztorem odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Obecność obowiązkowa.

10. Informujemy, że jest możliwość zapisywania się na ferie zimowe, które będą w lutym 2019 r. Zapraszamy chętnych do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Nicpon, Klimiuk. Na kolejne sprzątanie świątyni zapraszamy w sobotę 5 stycznia, na godz. 8.00 rodziny:Furman, Kupisz i Pawluk.

12. Od środy 2 stycznia, rozpoczynamy doroczną WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:

- ŚRODA – 02. 01. – od godz. 15:00: Sobibór Wieś – domki i bloki;

- CZWARTEK – 03. 01. – od godz. 15:00: Sobibór Stacja – domki i bloki, Dubnik i Wołczyny;

- PIĄTEK – 04. 01. – od godz. 15:00: Żłobek Mały i Duży, Orchówek, ul. Kolejowa;

- SOBOTA – 05. 01. – od godz. 10:00: Orchówek: ul. Nadbużańska, numery parzyste, ul. Nowa i ul. Wrzosowa.

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary.  Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek.

          Po kolędzie będzie chodzić trzech Ojców, o. Marek, o. Piotr, o. Proboszcz.  Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. Kolędy dodatkowej, tj. w piątek 11 stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć, jako wkład własny do realizacji projektu malowania wnętrza kościoła i remontu kolejnej wieży kościelnej.

13. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy obfitości Bożych łask. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy Misje Święte, Rodziny naszej Parafii, Braci odprawiających swoje rekolekcje przed ślubami wieczystymi oraz tych, których będziemy nawiedzać podczas kolędy, wołając: Pod Twoją obronę…