1. Dziś przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na pierwszej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła w celu oznaczenia drzwi swego domu dając przez to wyraz naszej chrześcijańskiej tożsamości. Taca z dzisiejszego dnia będzie przeznaczona na misje prowadzone przez naszą Zakonną Prowincję.

2. Dzisiejsza niedziela to również Niedziela Adoracyjna. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Następnie  tradycyjnie już adoracja eucharystyczna i rozważanie maryjne.

3.. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00, w ramach przygotowania do sakramentu chrztu, w salce pod klasztorem konferencja przedchrzcielna.

4. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. W następną niedzielę, 13 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 w salce pod klasztorem odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.

5. Przypominamy, że 12 stycznia 2019 r., tj. w II sobotę miesiąca Msza Św. z nabożeństwem o dar potomstwa, jak również w intencji matek w stanie błogosławionym oraz mężów przygotowujących się do roli ojca, a w IV sobotę miesiąca Msza Św. o pogłębienie więzi małżeńskiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na plakatach przed kościołem.

6. Za tydzień w niedzielę 13 stycznia po Mszy Świętej o godz. 9.00, zostaną wystawione Jasełka przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II.

7. Informujemy, że jest możliwość zapisywania się na ferie zimowe, które będą w lutym 2019 r. Zapraszamy chętnych do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Świąteczne spotkanie opłatkowe dla Ruchu Światło-Życie działającego przy naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godz. 14:00, w salce pod klasztorem.

9. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Oczywiście w czasie Mszy będzie wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Furman i Pawluk. Na kolejne sprzątanie świątyni zapraszamy w sobotę 12 stycznia, na godz. 8.00 rodziny: z Czoboda z ul. Leśnej i  Zacharskich z ul Sikorskiego.

11. W naszej parafii trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin. Przepraszamy, że nie dotarliśmy w sobotę na godz. 10.00 do rodzin z ul. Nadbużańskiej, numery parzyste. W naszym klasztorze zapanowała epidemia grypy, stąd brak odwiedzin. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż nie było to z naszej winy. Przyjdziemy do Was w piątek 11 stycznia.

12.  W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:

PONIEDZIAŁEK – 07. 01. – Orchówek, ul. Nadbużańska, numery nieparzyste – z dwóch stron, ul. Strażacka i ul. Brzozowa.

WTOREK – 08. 01. – Orchówek, ul. Szkolna – z dwóch stron ul. Wesoła.

ŚRODA – 09. 01. – Orchówek, ul. Sikorskiego i ul. Kochanowskiego (początek od. ul. Sikorskiego), ul. o. Tomasza i ul. Leśna.

CZWARTEK – 10. 01. – Orchówek, ul. Dąbrowskiego – z dwóch stron Glinki i Garbarnia.

PIĄTEK – 11. 01. – Orchówek, ul. Nadbużańska, numery parzyste oraz KOLĘDA DODATKOWA czyli odwiedzimy wszystkich, których nie było w domu, a którzy zechcą nas zaprosić.

Po kolędzie będzie chodzić czterech Ojców, o. Marek, o. Piotr, o. Piotr A., o. Proboszcz.  Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. Kolędy dodatkowej, tj. w piątek 11 stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć, jako wkład własny do realizacji projektu malowania wnętrza kościoła i remontu kolejnej wieży kościelnej.

13. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.