1. Dzisiejsza niedziela, to NIEDZIELA POMOCY KOŚCIOŁOWI NA ŚWIECIE – AD GENTES. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej ważnej intencji Kościoła Powszechnego. Po Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. W następną niedzielę 24-go marca po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.
 3. Dziś w kościele na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, o godz. 13.00, trzech naszych Braci kleryków, przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy ich w naszych modlitwach, by mogli owocnie pełnić tę posługę w Kościele.
 4. Dzisiejszej niedzieli po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce pod klasztorem odbędzie się trzecia katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. Zachęcamy do udziału w przygotowaniu do sakramentu chrztu.
 5. Informujemy, że można jeszcze nabywać BARANKI  PASCHALNE na stół wielkanocny, które są wystawione na ołtarzu św. Antoniego. Cena wynosi 5 zł.
 6. We wtorek w Kościele, uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Świętego. Zapraszamy tego dnia na Msze Świętą o godz. 7:00 i 18:00.
 7. Przypominamy, że w najbliższą sobotę tj. 23-go marca o godz. 18.00 będzie miała miejsce Msza Św. o pogłębienie więzi małżeńskiej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji małżeństw.
 8. W następną niedzielę 24-go marca br., po Mszy Świętej o godz. 9.00, zapraszamy na spotkanie do salki pod klasztorem rodziców i ich dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność jest obowiązkowa.
 9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00. W tym nabożeństwie o 19:00 obowiązkowo uczestniczy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Informujemy, że spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających w maju do Izraela i Jordanii, odbędzie się w sobotę 30 marca po wieczornej Mszy Świętej w sali pod klasztorem. Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania po ziemskiej Ojczyźnie Pana Jezusa.
 11. Pragniemy poinformować Parafian, że prace związane z wycinką drzew zagrażających bezpieczeństwu nagrobków zostały pomyślnie zakończone. Koszt wycinki pięciu drzew wyniósł 18500 zł. Pragnę przy tej okazji wyrazić swoją wdzięczność parafianom, za wsparcie finansowe tej inwestycji oraz za pomoc i zaangażowanie przy pracach na cmentarzu.
 12. Przypominamy naszym Parafianom i Gościom, że na facebook znajduje się profil naszego Sanktuarium M.B.P. zawierający ogłoszenia duszpasterskie, wydarzenia oraz aktualności związane z funkcjonowaniem naszej parafii. Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu.
 13. Zakład Opieki Zdrowotnej we Włodawie, zaprasza do skorzystania z bezpłatnego badania kolonoskopii, które można wykonać przy Al. J. Piłsudskiego 64. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej.
 14. Dziękujemy członkom Żywego Różańca, którzy wczoraj wraz z o. Markiem D. brali udział w  Diecezjalnym Kongresie Żywego Różańca w Radzyniu Podlaskim, reprezentując naszą parafię.
 15. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Zabłockich, Kratiuk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 23-go marca na godz. 8:00 rodziny: Matczuk, Kossyk i  Szewczyk z ul. Nadbużańskiej.
 16. Wszystkim, którzy składają ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru mówimy wielkie BÓG ZAPŁAĆ. Na czas pokuty i nawrócenia niech Pan Jezus obdarzy Was potrzebnymi łaskami.