1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień, w niedziele 31-go marca. Msze Święte z nauką ogólną będą w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:20, w Sobiborze Stacji o 15:30. Rekolekcje będzie głosił o. Krzysztof Kurzątkowski z Serpelic. Spowiedź w czasie rekolekcji przed każdą Mszą Świętą. Także za tydzień, ale od poniedziałku 01.04 br., będą trwały rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły, które poprowadzi o. Michał Gawroński z Warszawy. Plan rekolekcji jest w naszym kalendarzu parafialnym, wisi w gablocie przed kościołem (kaplicą) i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 2. Dzisiejszej niedzieli po Mszy Świętej o godz. 9.00 w salce pod klasztorem, odbędzie się spotkanie rodziców i ich dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. W następną niedzielę 31-go marca po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Obecność obowiązkowa.
 4. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce pod klasztorem odbędzie się czwarta katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. Zachęcamy do udziału w przygotowaniu do sakramentu chrztu.
 5. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar w zakrystii na kwiaty do Bożego Grobu. Pragniemy już dziś podziękować serdecznie wszystkim za złożone ofiary.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 7. W poniedziałek 25-go marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.  Jest to również Dzień Świętości Życia. W naszym sanktuarium Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych. 
 8. Informujemy, że spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających w maju do Izraela i Jordanii, odbędzie się w sobotę 30 marca po wieczornej Mszy Świętej w sali pod klasztorem. Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania po ziemskiej Ojczyźnie Pana Jezusa.
 9. W sobotę tj. 13.04.2019 r. w kościele w Gęsi, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 i zakończy się o 21.30. Wyjazd z parafii NSJ o godz. 15.30. Koszt wyjazdu 10 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Zawadzki pod numerem tel. 509 512 342.
 10. Z zalecenia ks. bp Kazimierza Gurdy, w niedzielę za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz rodziny z Michałowa, która straciła dom w wyniku pożaru. Zachęcamy do udziału w jałmużnie wielkopostnej.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Matczuk, Kossyk i Szewczyk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 30-go marca na godz. 8:00 rodziny: Matczuk, Kościołek i Soroka z ul. Nadbużańskiej.
 12. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom, czcicielom M. B. P. dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Na czas wielkopostnych zmagań niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece.
 13. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka śp. Wiesława Korneluk. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie…