1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Krzysztof  Kurzątkowski. Dodam, że we wtorek, będziemy mogli swoim darem serca wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę składając ofiary na rzecz klasztoru w którym pracuje.
 2. Dziś Msze Święte z nauką ogólną: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:20; w Sobiborze Stacji o 15:30. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką: w Orchówku o godz. 9:00 i 18:00; w Sobiborze Stacji o 15:30; w Sobiborze Wsi o 16:40. Plan rekolekcji wisi w gablocie przed kościołem (kaplicą) i jest zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły będą w poniedziałek, wtorek i środę. Wygłosi je o. Michał Gawroński. Dzieci młodsze, czyli przedszkolaki, 0, oraz klasy I,  II i III, zapraszamy na godz. 8:10. Dzieci z klas IV, V, VI zapraszamy na godz. 10.15. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy na godz. 11:15.  W środę Eucharystia dla klas V – VIII godz. 8.00, dla grupy młodszej godz. 9.00. Wraz z dziećmi zapraszamy rodziców, zwłaszcza tych młodszych dzieci. Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły już teraz dziękuję za pomoc w doprowadzeniu i odprowadzeniu dzieci na rekolekcje. Proszę wszystkich o pomoc i modlitwę w intencji rekolekcji zarazem dla dzieci jak i dla dorosłych.
 4. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w rekolekcje, będą zaproszeni księża.  Dlatego, kto może niech w czasie rekolekcji pojedna się Bogiem przez spowiedź świętą. Prosimy, abyście zachęcili swoich bliskich, domowników, do tego aby skorzystali z daru rekolekcji, modlitwy, i słuchania Bożego Słowa.
 5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. W następną niedzielę 31-go marca po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.
 6. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar w zakrystii na kwiaty do Bożego Grobu.  Dziękujemy już dziś wszystkim za złożone ofiary.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek rano odwiedzimy chorych naszej parafii z Komunią Świętą, a po południu o 16:00 Msza Święta w Sobiborze Wsi. O 18:00 w kościele Msza Święta wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy w te dni na nabożeństwo eucharystyczne o 17:30.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00. Zachęcamy do udziału w dzisiejszej koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych rekolekcji. Będziemy również modlić się w intencji osób z naszej parafii, którzy już dawno nie korzystali z sakramentu pokuty.
 9. Z inicjatywy naszego Pasterza, bp K. Gurdy, dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz rodziny z Michałowa, która straciła dom w wyniku pożaru. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej.
 10. Zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej, które odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salce pod klasztorem. Tematem spotkania będą misje ewangelizacyjne.
 11. Ojcowie Paulini zapraszają na Drogę Krzyżową z parafii św. Ludwika we Włodawie do Sanktuarium MBP w Orchówku. Odbędzie się ona 5 kwietnia br., początek o godz. 20.00. Należy zabrać ze sobą krzyże i świece. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pięknej modlitwie.
 12. W minionym tygodniu zostało wykonane nowe oświetlenie na prezbiterium i zmienione żarówki w kościele na tzw. Ciepłe oraz zamontowane reflektory przy chórze organowym. Koszt całkowity wyniósł 2800 zł. Dziękujemy wszystkim Parafianom za wparcie modlitewne i finansowe przedsięwzięć remontowych w naszym sanktuarium. Zdjęcia nowego oświetlenia można zobaczyć na naszym profilu facebookowym. 
 13. Za tydzień I niedziela miesiąca kwietnia, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Początek skupienia o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 medytacja fatimska. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru, za które już dziś naszym Parafianom i Gościom z serca dziękujemy.
 14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Matczuk, Kościołek i Soroka. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 6-go kwietnia na godz. 8:00 rodziny: Korneluk, Szolle i Kosidło.
 15. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Podziękowania kierujemy do Parafian, Gości, Sympatyków oraz Dobrodziejów. Na czas rekolekcji wielkopostnych życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia ćwiczeń duchowych.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas rekolekcji, naszego kaznodzieję o. Krzysztofa, rekolekcje, które o. Piotr W., również misje ewangelizacyjne, wołając: Pod Twoją obronę…