1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź w kościele parafialnym w Orchówku podczas porannej i wieczornej Mszy Świętej. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00, a w Wielką Sobotę w godz. 9:00 – 12:00.
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A odbędzie się w niedzielę 28-go marca po Mszy Świętej o godz. 11.30. Obecność obowiązkowa.
  3. We wtorek – 16 kwietnia rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy przez dziewięć kolejnych wtorków na nabożeństwo o 17:30 i Mszę Święta o  18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem.
  4. Chorych, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej nawiedzimy w środę 17-go kwietnia w godz. od 8:00 do 12:00. Chętne osoby prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej lub telefonicznie.
  5. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbonek pod chórem organowym.
  6. Program Świętego Triduum Paschalnego:

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele parafialnym w Orchówku Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. O. Piotr zaprasza na zbiórkę i próbę wszystkich ministrantów i lektorów na godz. 10:00.

WIELKI PIĄTEK – to pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. W tym dniu również  rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc według następującego porządku:                                  

Ul. Szkolna: godz. 21:30 – 23:00;

Ul. Nadbużańska (od nr 1 do Kościoła): 23:00 – 24:30;

Ul. Nadbużańska (od Kościoła do końca): godz. 24:30 – 2:00;

Ul. Leśna, O. Tomasza, Sikorskiego: godz. 2:00 – 3:30;

Ul. Kolejowa, Brzozowa, Strażacka: godz. 3:30 – 5:00;

Ul. Wesoła, Nowa: godz. 5:00 – 6:30;

Ul. Dąbrowskiego, Kochanowskiego: godz. 6:30 – 8:00;

WIELKA SOBOTA – POŚWIĘCENIE POKARMÓW ŚWIĄTECZNYCH

•         Orchówek od godz. 9:00 do 13:00 (co pół godziny).

•         Żłobek Mały – godz. 9:00

•         Żłobek Duży – godz. 9:15

•         Sobibór Stacja – godz. 9:30

•         Wołczyny – godz. 9:45,

•         Sobibór Wieś – godz. 10:00

•         Dubnik – godz. 10:15

Liturgia wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja i Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00. Zapraszamy do udziału i w procesji i Mszy Świętej wszystkich naszych Parafian i Gości. Msze święte w Orchówku w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00 rezurekcja, 11:30 i 18:00, w Sobiborze Wsi o 9:30, zaś w Sobiborze Stacji o godz. 11:00.

8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Łubkowskich, Kapluk i Korneluk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w środę 17-go kwietnia po Mszy Św. o godz. 18.00 następujące rodziny: Czelej i dwie Rodziny Paciuk z ul. Nadbużańskiej..

9. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.