1. Dziś I niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 podczas adoracji w kościele medytacja fatimska. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru, za które serdecznie dziękujemy.
  2. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B.  W następną niedzielę 12-go maja spotkanie grupy A. Obecność obowiązkowa.
  3. Przypominamy, że trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony NMP. Zachęcamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej, Parafian i Gości do naszego sanktuarium na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18.00.
  4. Od trzech tygodni w każdy wtorek zapraszamy naszych Parafian i Gości do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego. O 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta w intencjach składanych na ołtarzu św. Antoniego i w zakrystii.
  5. W środę 8-go maja obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00, by wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.
  6. W następną niedzielę tj. 12 maja br., w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Małżeństwo bez lęku”. Na to spotkanie zaprasza diecezjan ks. bp Kazimierz Gurda. Zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem w intencji rodzin naszej diecezji.
  7. Informujemy naszych Parafian, że dniach 2–8 czerwca br. odbędą się w naszym sanktuarium MISJE EWANGELIZACYJNE. Z tej racji Msze Święte w naszym kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Intencje z godz. 7.00, zostaną przesunięte na godz. 9.00. 2 czerwca Msza Św. w kaplicy Sobiborze Wsi o godz. 14.20, a w Sobiborze Stacji o godz. 15.30. Intencje zostaną przeniesione na w/w godziny.
  8. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Orchówek zaprasza wszystkich udziałowców na zebranie sprawozdawcze z działalności za rok 2018 r., które odbędzie się 12 maja 2019 r. o godz. 15.00 w świetlicy OSP.
  9.  Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Straczuk, Wojtaluk i Makarewicz. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 11-go maja na godz. 8.00 następujące rodziny: Sztuce, Tajer i Cichowscy z  ul. Nadbużańskiej 32, 38 i 42.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Gościom, Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia za stałe wsparcie duchowe i materialne naszego klasztoru i sanktuarium. Życzymy Wam wielu łask Bożych i opieki naszej MBP oraz błogosławionej niedzieli.