1. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego. O 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta w intencjach składanych na ołtarzu św. Antoniego oraz zakrystii.
 2. Od soboty rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17:30 do wychwalania Serca Pana Jezusa.
 3. W I sobotę miesiąca 1-go czerwca Msza Św. za Ojczyznę i Radio Maryja. W naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie: o godz. 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza Św., różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego, a litania do NSJ, zostanie odśpiewana po Mszy Św. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy.
 4. Za tydzień w naszej parafii wielka uroczystość – na Mszy Świętej o godz. 9:00, I Komunia Święta dzieci. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź w sobotę 1-go czerwca o godz. 9:00, a następnie próba generalna. W niedzielę przede Mszą św. o godz. 9.00 nie będzie Godzinek do Matki Bożej. Wszystkich nie związanych z dziećmi pierwszo komunijnymi  zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.30, która rozpocznie misje ewangelizacyjne w naszej parafii.
 5. W dniach 2–9 czerwca odbędą się w naszym sanktuarium MISJE EWANGELIZACYJNE. Z tej też racji, 2-go czerwca Msza Św. w kaplicy Sobiborze Wsi o godz. 14.20, a w Sobiborze Stacji o godz. 15.30. W niedzielę 9-go czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicach, a intencje zostaną odprawione w kościele parafialnym.
 6. Podczas misji Msze Św. w kościele parafialnym będą od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00. Zaś w sobotę 8 czerwca o godz. 12.00 procesyjne wprowadzenie znaków i Msza św. z ks. Bp Kazimierzem Gurdą; zaś o godz. 18.00 Msza Św. z O. bp Antonim Pacyfikiem Dydyczem. Proszę o Waszą obecność na misjach, będzie to wyrazem naszej wiary, a także o udekorowanie waszych domów.
 7. Program misji ewangelizacyjnych w naszej parafii jest już dostępny na naszej stronie internetowej, na naszym profilu facebookowym oraz na plakacie przed kościołem.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Z racji na rozpoczęcie misji ewangelizacyjnych i uroczystość Komunii Świętej nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych. Po porannej Mszy Świętej nie będzie różańca, o 11:00 nie będzie medytacji maryjnej, po Mszy św. o godz. 11.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie jak co miesiąc, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 9. Za tydzień w Polsce będziemy przeżywać XII ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Z tej racji w następną niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Orchówka do udziału w konkursie “Najładniejsza posesja Orchówek 2019 r.” Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody pieniężne. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny u sołtysa, w świetlicy wiejskiej, w Urzędzie Gminy Włodawa oraz na stronie internetowej: www.gmina-wlodawa.pl. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
 11. Słuchając oczekiwań naszych parafian związanych z uporządkowaniem cmentarza, a także wychodząc naprzeciw sugestiom naszych przełożonych zakonnych, co do sformalizowania kryteriów korzystania z posiadania miejsc pochówku naszych bliskich, przygotowaliśmy wspólnie z Radą Parafialną regulamin i warunki korzystania z naszej nekropolii, które z dniem dzisiejszym wchodzą w życie. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej i kancelarii parafialnej. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z administratorem, który będzie zajmował się nieruchomością. Wywiesimy stosowny regulamin korzystania z cmentarza i udostępnimy plan inwentaryzacji naszych mogił. Wprowadzi to ład i porządek, który spowoduje możliwości późniejszych inwestycji takich jak wycinka drzew, toalety, uporządkowanie alejek a perspektywie nowa kaplica na uroczystości na cmentarzu. Z tej też racji nakłada na nas Ojców Kapucynów obowiązek informowania poprzez kancelarię parafialną w kwestiach związanych z pochówkiem, wskazaniem miejsca budowy grobowca i tym podobnymi rzeczami.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinom Szewczuk, Sobieckich i Pastuszak z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy rodziców klas trzecich, które odbędzie się w piątek 31-go maja po wieczornej Mszy Świętej.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc w postaci modlitwy i darów materialnych na potrzeby kościoła i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas, dziękujemy z całego serca i życzymy wielu łask Bożych oraz by Maryja wypraszała potrzebne łaski szczególnie na czas przygotowania do misji ewangelizacyjnych.