1. Dziś w naszej parafii wielka uroczystość. Dwanaścioro naszych dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy Rodzicom i Katechetom, cieszymy się i zapraszamy na „biały tydzień” na godz. 18.00. Dziękujemy Rodzicom i P. Katechetce za ufundowanie nowego trybularza i łódki do naszego sanktuarium. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 2. Dzisiaj w Polsce przeżywamy XII ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Dziś rozpoczęliśmy w naszej parafii MISJE EWANGELIZACYJNE, którym przewodniczy o. Marek Kowalski – Paulin pracujący na Ukrainie. Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00. Jutro na Mszę św. przynosimy świece, gdyż będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Taca, która będzie zbierana podczas misji, zostanie przeznaczona dla Ojca Misjonarza. Zapraszamy wszystkich wiernych, uczestnictwa w tym doniosłym wydarzeniu parafialnym. Bardzo proszę o zarezerwowanie czasu na czas naszej wspólnej modlitwy.
 4. Informujemy parafian, że od poniedziałku do soboty pół godziny przede Mszą św., przy naszym kościele będzie działał sklepik z dewocjonaliami, w którym będzie można nabyć rzeczy potrzebne w poszczególne dni misji ewangelizacyjnych. Dochody są przeznaczone na dom pielgrzyma w Pratulinie.  
 5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00, procesja Maryjna z cudownym obrazem MBP ulicami Orchówka. Przejdziemy przez ul. Kolejową, Brzozową, Strażacką, Wesołą i wrócimy do kościoła. Proszę mieszkańców tych ulic o udekorowanie swoich domów. Obraz MB do poszczególnych stacji niosą: 1.Mieszkańcy Żłobka, 2.Sobiboru Stacji i Wioski, 3 i 4. Panie z Orchówka, 5. Mężczyźni z Koła Różańcowego. Zapraszamy OSP z Orchówka i Sobiboru oraz wszystkich parafian do manifestacji naszej wiary poprzez modlitwę różańcową.
 6. W środę 5 czerwca, o 8.30 i 17.30 spowiedź poprzedzona nabożeństwem pokutnym. Przyjadą kapłani z naszego dekanatu. Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej. W czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie, a w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. W Sobiborze Wsi Mszy św. nie będzie o godz. 16:00. W tym Msza św. o 9.00 i 18.00 zostanie połączona z sakramentem Namaszczenia chorych. Z tej racji prosimy rodzinę, bądź sąsiadów o przywiezienie osób starszych i chorych do kościoła na Eucharystię.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00,  Droga Krzyżowa ulicami Orchówka. Przejdziemy przez ul. Nadbużańską, Szkolną, Kochanowskiego, Nadbużańską, następnie na Błonie i chodnikiem przejdziemy pod krzyż i wrócimy do kościoła. Proszę mieszkańców tych ulic o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy OSP z Orchówka i Sobiboru oraz wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.
 9. W sobotę 8 czerwca o godz. 10.00, nabożeństwo pokutne i spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Następnie próba liturgii i obecność na procesyjnym wprowadzeniu znaków i Mszy św. z ks. Bp Kazimierzem Gurdą. Po Mszy św. do 14.00 adoracja znaków. Zaś o godz. 18.00 Msza Św. z O. bp Antonim Dydyczem. Po Mszy św. adoracja znaków do 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszam wszystkich parafian do przybycia na to wyjątkowe wydarzenie parafialne.
  10. Proszę rodziców, aby zadbali o obecność swoich dzieci na misjach parafialnych, a także o troskę w kwestii dyspozycyjności naszych ministrantów i lektorów podczas misji, a szczególnie 8-go czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 w celu przygotowania asysty.
 10. Proszę rodziców, aby zadbali o obecność swoich dzieci na misjach parafialnych, a także o troskę w kwestii dyspozycyjności naszych ministrantów i lektorów podczas misji, a szczególnie 8-go czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 w celu przygotowania asysty.
 11. W niedzielę 9-go czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicach, a intencje zostaną odprawione w kościele parafialnym. Intencja z Sobiboru Stacji o godz. 9.00 a z Sobiboru Wsi o godz. 11.30.
 12. Program misji ewangelizacyjnych w naszej parafii jest już dostępny na naszej stronie internetowej, na naszym profilu facebookowym oraz na plakacie przed kościołem. Więcej informacji każdego dnia podczas ogłoszeń. Zachęcamy do skorzystania z tych źródeł informacji.
 13. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30, a we wtorek do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego.
 14. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Orchówek zaprasza wszystkich udziałowców na imprezę integracyjną, która odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Kiszarni. Zapisy i p. Renaty Sidoruk lub p. Tadeusza Horszczaruka.
 15. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i placu wokół kościoła Rodzicom dzieci klas III, oraz ufundowanie kwiatów i dekoracji. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w piątek 7-go czerwca po Mszy św. wieczornej następujące rodziny: Bartoszewskich i Kaliszuk z ul. Nadbużańskiej.
 16. Wszystkim Czcicielom naszej Matki Bożej Pocieszenia, Parafianom i Gościom, dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość i dary serca. Na dzisiejszy dzień i nadchodzący tydzień, życzymy opieki Maryi i wszelkich Bożych łask oraz pięknego przeżycia misji ewangelizacyjnych.