1. Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Jednocześnie Mszą św. o godz. 11.30 zakończymy tygodniowe misje ewangelizacyjne, które poprowadził o. Marek Kowalski OSPPE, pracujący na Ukrainie, za co serdecznie chcę Mu podziękować. Pragnę również podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się pomagając w organizacji i podczas trwania misji. Dziękuję osobom, które przygotowały procesję maryjną i trasę drogi krzyżowej, jestem wdzięczny osobom które prowadziły przez cały tydzień sklepik misyjny. Bóg zapłać Radzie Parafialnej za rozniesienie po parafii folderów informujących o misjach. Paniom Orchowiankom, Strażakom z OSP w Orchówku i Sobiborze za uczestnictwo w procesji, drodze krzyżowej, niesieniu znaków misyjnych, za wszelką pomoc. Naszym Paniom Organistkom za włożony wysiłek i poprowadzenie pięknego śpiewu, dziękuję osobom, które przynosiły wiele dobrych rzeczy na nasz misyjny stół, jestem wdzięczny Paniom za pomoc w kuchni. Bóg zapłać Wam wszystkim za zaangażowanie i udział w misjach, ukazujący Waszą miłość do Chrystusa i Kościoła.
  2. W poniedziałek 10-go czerwca br. w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu, podczas Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży.
  3. W najbliższy wtorek 11-go czerwca zapraszamy po raz ostatni naszych Parafian i Gości do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego. O 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza Święta w intencjach składanych na ołtarzu św. Antoniego oraz zakrystii.
  4. W czwartek 13 czerwca br. zapraszamy wszystkich wiernych na odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Tego dnia Msze Święte w Orchówku tak jak w niedzielę. O godz. 9:00 Msza Święta w intencji wszystkich naszych Parafian, o godz. 11:30 – uroczysta suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu, w intencji wszystkich czcicieli św. Antoniego, uczestników Wielkiej Nowenny. Mszy Świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Sławomir Brodawka – dziekan dekanatu Hańsk. Po sumie precesja Eucharystyczna, zapraszamy do udziału Parafian i Gości, Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i Wszystkich, którzy pomogą uformować procesję, o godz. 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców Włodawy.
  5. W następną niedzielę tj. 16-go czerwca br., dzieci z klasy IV-tej będą obchodzić rocznicę I-szej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci i ich Rodziców na Mszę Św. o godz. 9.00, podczas której będziemy polecać dobremu Bogu i wypraszać potrzebne łaski dla ich pociech.
  6. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Z tej racji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do naszego sanktuarium na nabożeństwa czerwcowe, które odbywają się codziennie o godz. 17:30.
  7. Przypominamy naszym Parafianom, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
  8. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Orchówek zaprasza wszystkich udziałowców na imprezę integracyjną, która odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Kiszarni. Zapisy u p. Renaty Sidoruk lub p. Tadeusza Horszczaruka.
  9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Korneluk, Sawczuk z ul. Kolejowej i Kaliszuk z ul. Nadbużańskiej oraz Pani Małgorzacie Sakowicz. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 15-go czerwca na godz. 8:00 rodziny: Piątek, Polak i  Marcinek z  ul. Nadbużańskiej.
  10. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru, wszystkim którzy wspierają nas darem serca, a więc Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i św. Antoniego z Padwy.