1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w procesję i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejne dni. Szczególne zaproszenie kierujemy do ministrantów i dzieci, które zakończyły niedawno BIAŁY TYDZIEŃ. Oktawa kończy się w czwartek, tego dnia będzie nasza ostatnia procesja eucharystyczna dookoła kościoła i poświęcenie wianków.
  2. Dzisiejszej niedzieli w remizie OSP o. godz. 14.00, odbędzie się zebranie sołeckie na które Pan Sołtys zaprasza mieszkańców Orchówka. Temat spotkania to: zmiany w budżecie sołectwa na 2019 r. i sprawy bieżące.
  3. W piątek 28-go czerwca br. będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę 29-go czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoje imieniny obchodzą nasi współbracia, o. Piotr Woźniacki i br. Piotr Ruszczak. Zapraszamy do sanktuarium na Msze Świętą o godz. 18:00 w intencji Solenizantów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych Braciach, a także o naszym biskupie Piotrze Sawczuku. Ofiary zbierane na tacę tego dnia, tak jak co roku, będą przekazane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Również w sobotę 29-go czerwca rozpoczyna się nowenna przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich Czcicieli MBP zapraszamy do wspólnej modlitwy w kolejne 9 sobót. Nabożeństwo o godz. 17.30, a Msza Św. o godz. 18.00.
  6. Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17:30.
  7. Od czwartku rozpoczęły się wakacje. Witając naszych Gości i Parafian informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłaniany na Mszy Świętej o godz. 7:00, a zasłaniany po Mszy o godz. 18:00. Zapraszamy więc na modlitwę, a także na wieżę widokową, która będzie otwierana codziennie od 7.00 do 19.00.
  8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka, zachęcamy do nabywania i czytania, a przez to pogłębiania naszej wiedzy religijnej.
  9. Dziękujemy za dotychczasową segregację śmieci na cmentarzu. Jednak prosimy o zwrócenie uwagi na dokładniejsze rozdzielanie plastiku od szkła oraz oddzielanie plastiku od odpadów biologicznych w przypadku kwiatów. Prośba ta, podyktowana jest czterokrotnym zwiększeniem cen za śmieci oraz ułatwieniem w utrzymaniu porządku i czystości na cmentarzu. Prosimy o dostosowanie się reguł panujących na miejscu spoczynku naszych bliskich zmarłych.
  10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Jurek, Kapluk i Kratiuk (SENIORZY) z  ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 22-go czerwca na godz. 8:00 rodziny: Kratiuk (JUNIORZY), Kadrow i Kaliszuk z ul. Nadbużańskiej.
  11. Dziękując za wszystkie ofiary, wszelką pomoc i życzliwość składamy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa dobrego tygodnia w pracy, a udającym się na wakacje owocnego wypoczynku.