1. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na prywatną modlitwę w ciągu tygodnia jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
2. Zapraszamy wszystkich czcicieli NMP na nowennę przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia w każdą sobotę. Nabożeństwo o godz.17:30, zaś Msza święta o godz. 18:00.
3. W poniedziałek 22-go lipca, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Marii Magdaleny, a we wtorek 23-go lipca Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Zapraszamy w te dni naszych Gości i Parafian na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
4. W czwartek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba apostoła i męczennika, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Już dziś, jak zapowiadaliśmy, po Mszy Świętej poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Poświęcenia pojazdów samochodów dokonamy także w czwartek. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA.
5. We środę, 31-go lipca z Włodawy wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników oraz do duchowego udziału w pielgrzymce. Zapisy u OO. Paulinów we Włodawie.
6. Za dwa tygodnie tj. 9-go sierpnia 2019 r., o godz. 11.30 na parkingu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na ulotkach umieszczonych na stolikach z prasą.
7. Wszystkim jubilatom i solenizantkom tego tygodnia, a więc: Jakubom, Krzysztofom i Annom, oraz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.
8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego Sanktuarium. Zachęcamy do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej, a także historii naszego kościoła.
9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Filipczuk, Głowackich i Prokurat z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 27-go lipca na godz. 8:00 rodziny: Książek, Madej i Korneluk, z ul. Kolejowej.
10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Są one świadectwem waszej życzliwości i wsparcia dla dzieł, które razem prowadzimy. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane serce pamiętając o Was w naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów. Wszystkim Wam życzymy obfitości łask Bożych, dobrego tygodnia i odpowiedniej pogody potrzebnej do pracy oraz wypoczynku.